MS EXCHANGE SUPPORT

Více než 12 let pomáháme uchazečům o zaměstnání s jejich uplatněním na trhu práce. Každý rok najdeme práci více než 2 600 uchazečům o zaměstnání a jen v tuto chvíli nabízíme on-line více než 1 400 ověřených pracovních pozic.

Are you experienced in email technologies? Can you speak advanced English? Do you want to improve your skills in a stable international company?

If so, we are looking for you!

International company is seeking for a new team member for the position

MS EXCHANGE SUPPORT (45 - 55.000 CZK)

Náplň práce

  • Exchange 2007/2013 environment administration.
  • Blackberry environment administration.
  • OCS/Lync environment administration.
  • Event, change and capacity management.
  • Health monitoring.
  • Incident and request resolution.
  • Global project participation.
  • Development and improvement of the service.

Nabízíme

  • Above average salary with generous bonus.
  • 5 weeks holiday.
  • Insurance benefits.
  • Extensive training opportunities.
  • Mobile phone of your choice.
  • Notebook.
  • Every Monday breakfasts.
  • International business trips.
  • Perspective and stable job in fast growing company.
  • Friendly working environment in non-SSC environment.
  • Growth opportunities in IT area.

Požadujeme

  • Minimum secondary/University degree in IT area.
  • Very good knowledge in email technologies.
  • Very good IT infrastructure awareness and understanding.
  • Very good Microsoft server products skills.
  • Very good English skills, written and spoken.
  • Very good communication skills. Able to lead and coordinate meetings or crisis calls.
  • Good understanding of ITIL processes is advantage.
  • Flexible and proactive approach.
  • PowerShell scripting is advantage.
  • Experience with working in global company is advantage.
  • Experience with IT infra projects is advantage.

Firma: Advantage Consulting s.r.o.

Kontakt: Petr Hykel

Telefon: +420 775787062

Kód: 7014

Místo práce: Jihomoravský kraj

Přihlašte se

Přihlásit se

Registrace není povinná, ale umožní Vám přehled o stavu výběrového řízení.

Při odpovědi na další inzerát nebudete muset hledat soubory na disku.

Snadno si vytvoříte profesionální životopis a vlastní WWW stránku.

... a mnoho dalšího ...

Registrace uchazeče o práci

Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | Spolupráce | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé