3rd LEVEL SUPPORT

Více než 12 let pomáháme uchazečům o zaměstnání s jejich uplatněním na trhu práce. Každý rok najdeme práci více než 2 600 uchazečům o zaměstnání a jen v tuto chvíli nabízíme on-line více než 1 400 ověřených pracovních pozic.

Are you experienced operation system and server administrator? Can you speak advanced English? Do you want to improve your skills in a stable international company? If so, we are looking for you!

International and successful company is seeking for a new team member for the position

Náplň práce

  • MS Windows server administration
  • monitoring and troubleshooting
  • working in virtualized environment (mainly Citrix)
  • analysis and dealing with incidents
  • responsibility for dealing with crisis situations

Nabízíme

  • attractive salary with bonuses
  • meal vouchers
  • extra holidays
  • contribution to holidays
  • contribution to leisure time activities
  • contribution to pension and life insurance
  • training and courses
  • possibility of personal growth and good career view
  • work in a successful international company
  • Place of work: Brno

Požadujeme

  • secondary/university degree
  • English on advanced level
  • experience in OS Windows administration
  • experience with virtualization environment Citrix
  • knowledge of networks and network protocols
  • very good organizational skills

Firma: Advantage Consulting s.r.o.

Kontakt: Petr Hykel

Telefon: +420 775787062

Kód: 8193

Místo práce: Jihomoravský kraj

Přihlašte se

Přihlásit se

Registrace není povinná, ale umožní Vám přehled o stavu výběrového řízení.

Při odpovědi na další inzerát nebudete muset hledat soubory na disku.

Snadno si vytvoříte profesionální životopis a vlastní WWW stránku.

... a mnoho dalšího ...

Registrace uchazeče o práci

Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | Spolupráce | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé