SENIOR SUPPORT LINUX

Více než 12 let pomáháme uchazečům o zaměstnání s jejich uplatněním na trhu práce. Každý rok najdeme práci více než 2 600 uchazečům o zaměstnání a jen v tuto chvíli nabízíme on-line více než 1 400 ověřených pracovních pozic.

Are you analytical thinking person with knowledge of Linux? Do you like to communicate with people and help others? Then we are looking for you!

Send us your CV!

An international company is searching for new colleagues for possition

Náplň práce

  • Monitoring and reporting on applications
  • Solving incidents and problems
  • Technical support to users of applications
  • Communication with external and internal customers
  • Technical reports to specialists and users

Nabízíme

  • Interesting salary, annual bonuses
  • Flexible working hours
  • Extra week of vacation
  • Meal vouchers
  • Contributions to pension and health insurance
  • Place of work: Prague

Požadujeme

  • Min. 3 year experience in Unix/ Linux based systems
  • Windows server administration
  • Database skills and Scripting
  • Networking and programming skills
  • Knowledge of web and applications servers
  • Experience with web technologies
  • Communicative level of english

Firma: Advantage Consulting s.r.o.

Kontakt: Radka Pravdová

Telefon: +420 775877788

Kód: 7796

Místo práce: Praha, Středočeský kraj

Přihlašte se

Přihlásit se

Registrace není povinná, ale umožní Vám přehled o stavu výběrového řízení.

Při odpovědi na další inzerát nebudete muset hledat soubory na disku.

Snadno si vytvoříte profesionální životopis a vlastní WWW stránku.

... a mnoho dalšího ...

Registrace uchazeče o práci

Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | Spolupráce | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé