SERVICE MANAGER

Více než 12 let pomáháme uchazečům o zaměstnání s jejich uplatněním na trhu práce. Každý rok najdeme práci více než 2 600 uchazečům o zaměstnání a jen v tuto chvíli nabízíme on-line více než 1 400 ověřených pracovních pozic.

Are you experienced in IT service and in leading a team? Is communication with others your hobby? Do you have strong knowledge of English?

Send us your CV!

We are seeking new colleague for position

Náplň práce

  • Understanding of processes, content, capabilities and technology
  • Developing the standard service and cooperating with Product manager
  • Analyzing and improving current ways of working
  • Active in SCSI control points and Customer service implementation
  • Defines the service acceptance criteria of new products

Nabízíme

  • Working in multinational team
  • Possibility to increase your technical and soft skills by internal and external trainings
  • Possibility of career and personal growth
  • Possibility of home office
  • Benefit program (one additional week of holiday, food vouchers, pension and capital life insurance, life anniversary rewards, MS Office Suite for home use, flu vaccination, coffee and tea refreshment)
  • Place of work: Ostrava

Požadujeme

  • Experience in IT service
  • Understanding of ITIL processes and roles
  • Understanding financial impact of the services
  • Good command of English
  • knowledge of Microsoft Lync or Cisco is advantage

Firma: Advantage Consulting s.r.o.

Kontakt: Radka Pravdová

Telefon: +420 775877788

Kód: 9746

Místo práce: Moravskoslezský kraj

Přihlašte se

Přihlásit se

Registrace není povinná, ale umožní Vám přehled o stavu výběrového řízení.

Při odpovědi na další inzerát nebudete muset hledat soubory na disku.

Snadno si vytvoříte profesionální životopis a vlastní WWW stránku.

... a mnoho dalšího ...

Registrace uchazeče o práci

Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | Spolupráce | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé