Co radí Vaši známí a co je na tom pravdy

Vydáno 22.duben 2008 v 12:41, redakce

Při hledání nového zaměstnání se Vás jistě snaží plně podporovat přátelé a rodina. Ne všechny jejich dobře míněné rady byste však měli brát opravdu vážně. Podívejme se proto společně na pět nejrozšířenějších mýtů.

Nevěřte všemu, co uslyšíte.

1. Musíš denně odpovídat na co nejvíce inzerátů.

Naopak! Vyplatí se Vám klást důraz na kvalitu spíše než na kvantitu. Dobrou práci nenajdete tak, že rozešlete denně 20 dopisů a 50 emailů. Odpovídejte jen na takové nabídky práce, o které máte opravdu zájem. A čas, který byste věnovali rozesílání většího množství reakcí, raději věnujte vytvoření průvodního dopisu každé nabídce přímo na míru.

2. Životopis má mít maximálně jednu stránku.

Standardní délka profesionálního životopisu je dvě až tři strany. Na jednu stránku sice můžete při velké snaze vmáčknout důležité informace, personalistu však zajímají všechny Vaše pracovní zkušenosti, schopnosti i vzdělávací kurzy, které jakkoli souvisí s požadovanou pozicí. Nebojte se proto první stranu přesáhnout, CV ale nenatahujte zbytečně.

3. Nejlepší nabídky práce najdeš v novinách, internetu bych tolik nevěřil.

Záleží samozřejmě na konkrétních pozicích a samotné firmě, kde a jak se rozhodne inzerovat. Dnes už platí, že větší množství inzerátů najdete právě na internetu, proto se Vám vyplatí sledovat oba tyto hlavní zdroje pracovních nabídek.

4. Nedej příliš najevo, že doufáš, že práci dostaneš. Buď hrdý. Jedině tak získá personalista pocit, že jsi v oboru profík.

Ano, v potenciálním zaměstnavateli sice potřebujete vzbudit pocit, že mu přinesete do firmy novou krev a nápady. Zároveň však nikdo nestojí o arogantního člověka, který si své práce nebude vážit. Že o práci stojíte tedy rozhodně dejte najevo!

5. Práci svých snů stejně nenajdeš, vezmi proto první slušnou nabídku.

Toto je a není pravda. Na jednu stranu je o dobrou perspektivní práci nouze, na druhou stranu i na ty nejzajímavější pozice firmy hledají zaměstnance neustále. Zjišťujte průběžně své možnosti a za svým snem si (dlouhodobě) jděte.


Rodina a přátelé se Vám samozřejmě při hledání práce budou vždy snažit asistovat. I na ty nejlépe míněné postřehy se však dívejte realisticky – přihlédněte především ke konkrétním zkušenostem, ze kterých Vaši blízcí čerpají.

Kategorie: Hledání práce

Štítky: , , , , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2017 KARIERA.CZ s.r.o.