Nebojte se zavolat do firmy, která Vás zaujala

Vydáno 22.duben 2008 v 12:37, redakce

Narazili jste při hledání práce na společnost, která Vás oslovila nejen svým zaměřením, ale i svou image? I v případě, že právě neinzeruje pozici právě pro Vás, seberte odvahu, řádně se připravte a zavolejte jejímu personalistovi. Zkušenosti většiny uchazečů, kteří sami kontaktovali zajímavou firmu, vypovídají o úspěšnosti této (pro mnohé lidí příliš drzé) metody.

Svůj rozhovor začněte nějakou pozitivní větou, kterou zachytíte personalistovu pozornost.Dodejte si odvahy a vytočte číslo.

Například: „Vaše firma je mi sympatická především svou profesionální vizitkou na veřejnosti. Velmi rád bych se proto u Vás ucházel o práci. Z Vašich webových stránek jsem však vytušil, že v tuto chvíli pravděpodobně nehledáte člověka s mou kvalifikací.“

Po takové větě se Vás personalista jistě zeptá na Vaši specializaci, vzdělání a zkušenosti, buďte tedy připraveni. Ujistěte ho, že budete velmi rádi, najde-li si personalista chvilku na osobní setkání, kde byste případně Vaše zkušenosti a možný přínos pro společnost dále probrali.

Jste-li jen trochu zajímaví svou kvalifikací, personální manažer Vám telefon rozhodně nepoloží. Proč?

  1. Dokazujete, že si umíte jít za svým cílem
  2. V případě Vašeho přijetí ušetří firma peníze za hledání zaměstnance

Zde vznikají dvě možnosti – personalista se s Vámi setká, či schůzku z nějakého důvodu odmítne. V druhém případě se nenechte zcela odbýt a zkuste se dostat alespoň ke kontaktu na jiného potenciálního zaměstnavatele .

Například: „Vy se v tomto směru jistě vyznáte lépe než já. Nemohl byste mi, prosím, doporučit nějakou jinou společnost, pro kterou budou mé zkušenosti a schopnosti zajímavé?“ Snažte se získat jméno konkrétní osoby a telefon.

Vzpomene-li si personalista na někoho a má i konkrétní telefonní číslo, pak je vhodné si zajistit referenci nenásilnou větičkou typu: „Jen se ujistím… mohu panu XY říci, že jste mi jejich společnost doporučil právě Vy?“. Získáte tak jedinečnou možnost se při kontaktování další osoby ihned na někoho odkázat.

Úspěch se možná nedostaví hned na poprvé, ale když vytrváte, štěstí se na Vás jistě brzy usměje! Přejeme hodně odvahy!

Kategorie: Hledání práce

Štítky: , , , , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2017 KARIERA.CZ s.r.o.