PROFESE ROKU 2017

Vydáno 23.leden 2018 v 12:57, redakce

Máme za sebou rok, který přál hledání i změnám práce. V následujícím článku jsme se zaměřili na obory, které na tom byly v uplynuvších 52 týdnech skutečně dobře. Na čí životopisy se tedy personalisté vysloveně “třepali”?

DĚLNÍCI A OPERÁTOŘI VÝROBY

Automobilové, výrobní a strojírenské podniky hlásí i pro rok 2018 růst zakázek. Pracovníci zaměstnaní v těchto oborech se tedy rozhodně nemusí bát, že by v další dekádě nezavadili o slušnou práci. Naopak, firmy se o ně budou přetahovat, například nabídkou vyšších platů. Ostatně i letos mzdy v průmyslu poskočily směrem vzhůru, čímž potvrdily trend z roku 2016. Konečná částka se ale vždy odvíjí dle konkrétní firmy a regionu.

Výrobní firmy každopádně poptávaly i další profese – svářeče, technology, mechaniky, frézaře, brusiče, montéřy i CNC soustružníky.

ŘIDIČI

Pokud máte kuráž na to trávit hodiny za volantem a být často mimo domov, měli byste vědět, že i v roce 2017 společnosti zveřejnily značné množství nabídek pro profesionální řídiče autobusů, dodávek, kamionů i dalších dopravních prostředků. Navíc – u inzerátů pro šoféry velmi často najdeme poznámku „nástup ihned“.

Logistickým a dopravním firmám se má dařit i v roce 2018. Je evidentní, že nabídnou práci i podpůrným profesím – dispečerům, skladníkům a dalším.

STAVEBNICTVÍ

Firmy v tomto odvětví nadále čekají zejména na CV stavebních dělníků, instalatérů, topenářů, truhlářů, zedníků, inženýrů atd. Zmíněné společnosti patří k těm, které ochotně zveřejňují nabízený plat už v inzerátech. Konkrétní částku tak objevíte u více než 50 % jejich poptávek.

PRODEJ

Supermarkety, drogerie, obchody s módou, sportovním zbožím, zdravou výživou, mobilními telefony…  I v tomto oboru byl práce dostatek. Šanci získat v něm dobré uplatnění přitom mají i zájemci s kratší praxí. Máte-li zkušenost s různými počítačovými, pokladními nebo účetními systémy, rozhodně to uveďte v profesním životopise. Vaše naděje zaujmout personalistu tím několikanásobně vzroste.

OBCHODNÍ ZÁSTUPCI

Rok 2017 přinesl řadu příležitostí i pro zaměstnance, kteří firmám “dohazují” nové zákazníky. Jedním z důvodů je i poměrně široká míra jejich uplatnění. Obchodníky totiž hledají např. vzdělávací společnosti, banky, pojišťovny nebo různorodí výrobci.

PÉČE O ZÁKAZNÍKY

Volná místa byla nabízena i ve službách. Zaměstnavatelé hledali kupříkladu kurýry, realitní makléře, hostesky, pokojské, údržbáře, recepční nebo uklízečky. Řada lidí rovněž našla platnění v zákaznických servisech typu call center.

Jde o pozice, v nichž často více než vzdělání rozhodují zkušenosti a zájem o práci. Jako výhoda se může jevit i to, že na některých z nich si lze domluvit také částečný úvazek nebo brigádu.

Kategorie: Hledání práce

Štítky:

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.