JAK (I Z NIŽŠÍHO PLATU) UŠETŘIT, ČÁST II.

Vydáno 30.leden 2018 v 11:11, redakce

V první části našich tipů byly rozebrány možnosti týkající snížení výdajů u půjček, bankovních poplatků, energií a cestování. V pokračování tohoto tématu si posvítíme na další možnosti vedoucí k posílení rodinného rozpočtu. I další várka tipů směřuje k tomu, abyste už nikdy neplatili více, než musíte.

INTERNETOVÉ BAZARY

Na specializovaných webech si (hlavně) maminky navzájem nabízejí oblečení po dětech, které z něj již vyrostly. Vzhledem k široké nabídce tak můžete narazit na skutečně parádní kousky v bezvadné kvalitě. A to i za cenu, které kamenné obchody prostě nemohou konkurovat. Obavy z obnošení jsou liché. Nabízené kousky byly často použity pouze několikrát. Navíc, pokud máte sami co nabídnout, můžete se do prodeje sami zapojit. Existuje rovněž možnost registrace na některých z mnoha eshopů a následné sledování pravidelné aktualizované nabídky výprodejů.

SLEVOVÉ KARTY

Nabízeny bývají všude možně – prodejnách potravin, lékárnách, hobbymarketech i drogeriích. Právě zde můžete od pokladních slyšet téměř vždy otázku na vlastnictví kartiček umožňujících čerpání nejrůznějších benefitů. Obchody své zákazníky odměňují za věrnost především tím, že jim umožňují využívat nižších cen za různé zboží. Ušetřít tak můžete (při běžném nákupu jídla nebo toaletních potřeb) i stovky měsíčně. Pokud tedy v některé prodejně nakupujete častěji, jejich pořízení se může vyplatit.

HALÓ, KDO VOLÁ?

Vemte si tužku, papír a zamyslete se nad tím, komu a za kolik nejčastěji voláte. Až si uděláte přehled o průměrné měsíční útratě, zavolejte na zákaznické linky jednotlivých operátů a zjistěte, kde vám nabídnou nejvýhodnější služby. Nenechte se ovšem zlákat na finančně nevýhodné balíčky, jejichž komplexní náplň nikdy nevyužijete. Pokud například provoláte měsíčně 20 minut, bude pro vás výhodnější dobíjet si kredit, než se na několik let uvázat k placení měsíčního paušálu.

A až budete vypovídat (osobně nebo prostřednictvím operátora) aktuálně využívaný tarif, nejefektivnější bývá argument konkureční neveřejné nabídky.

SROVNÁVAČE CEN

Potřebujete sjednat pojištění domácnosti? I tady se dá ušetřit. Kde vám nabídnou nejvýhodnější podmínky, zjistíte díky různým srovnávačům cen a internetovým kalkulačkám.

Stejná pomůcka se bude hodit i v případě, že potřebujete koupit novou ledničku nebo levnější učebnice pro své ratolesti. Díky zmiňovaným pomocníkům totiž  rychle zjistíte, kde a kolik za potřebnou věc ušetříte.

ODKLÁDEJTE DROBNÉ

Budete opravdu překvapeni, kolik lze našetřit odkládáním drobných mincí. Někdo spoří padesátikoruny, někdo dvacky, někdo každý den vyprázdní peněžence přihrádku na mince. Za několik měsíců máte naspořeny tisícovky a ani si toho nevšimnete, je to bezbolestné 🙂

Kategorie: Pro studenty a absolventy, Pro zaměstnance

Štítky:

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.