NOVINKY ROKU 2018

Vydáno 2.únor 2018 v 11:51, redakce

Zvýšila se minimální mzda, čerství tatínci budou moci čerpat speciální týdenní volno a zaměstnanci ve zdravotnictví si platově polepšili o 10 %. Jaké další inovace nám přinese následující rok?

RODIČOVSKÝ PŘÍSPĚVEK

Celkových 220 000 Kč, které stát dává maminkám nebo tatínkům na rodičovské dovolené, půjde vyčerpat podstatně rychleji. Ruší se totiž měsíční hranice pro rodičovský příspěvek 11 500 Kč. Od ledna tak mohou rodiče měsíčně čerpat až 32 640 Kč. Znamená to, že rodičovská dovolená může trvat třeba jen půl roku.

Výhodné je to pro ty, kteří mají zajištěné hlídání a chtějí se do práce vrátit co nejrychleji. Novinka se týká všech rodičů, kteří jsou momentálně na rodičovské, nejen těch, kterým se narodilo dítě po 1. lednu.

Abyste si čerpání tohoto příspěvku upravili dle svých potřeb, je potřeba na OSSZ podat kdykoliv od 1. ledna novou žádost (bez ohledu na to, kdy jste o úpravu rodičovské žádali naposledy).

MINIMÁLNÍ MZDA

Od ledna se zvedá o 1200 Kč, nově tedy činí 12 200 Kč měsíčně. Pokud si občas přivyděláváte prostřednictvím brigády, jistě vás potěší, že poskočila i minimální hodinová mzda, a to na 73,20 Kč (z loňských 66 korun za hodinu).

Spolu s uvedenými údaji se zvýšila i částka, kterou si můžete přivydělat, pokud jste v evidenci úřadu práce. Nově to bude 6 100 Kč hrubého měsíčně (tedy polovina minimální mzdy).

NEMOCENSKÁ

Dlouhodobě nemocným lidem bude vyplácena na základě těchto kritérií:
– od 31. dne nemoci dostanou 66 % předchozí hrubé mzdy (loni to bylo 60 %),
– kdo marodí 61. dní (a více), dostane 72 % předchozích příjmů (loni to bylo 60 %).

DŮCHODY

Nový rok znamená také o něco vyšší penze. Důchody se v průměru zvednou o 475 Kč. Není potřeba o nic žádat, sociálka provede navýšení automaticky.

OTCOVSKÁ DOVOLENÁ

Zavádí se sice až od 1. února, ale nastoupit na ni mohou i muži, kterým se potomek narodil šest týdnů před tímto datem, tedy 21. prosince 2017 a později. Na toto speciální volno mohou nastoupit v prvních šesti týdnech od narození dítěte. Čerpá se v kuse a trvá 7 kalendářních dní. Otcové během něj dostanou dávku z nemocenského pojištění, která v podstatě odpovídá výpočtu klasické mateřské dovolené (70 % předchozích příjmů).

DIETY A CESTOVNÍ NÁHRADY

Pokud vás zaměstnavatel posílá na služební cesty, od ledna se můžete těšit na vyšší stravné i náhrady a dle uvedených kritérií:
– při trvání 5 – 12 hodin: 78 Kč na stravném (o 6 Kč více než loni),
– při trvání 12 – 18 hodin: 119 Kč na stravném (o 10 Kč více než loni),
– při trvání 18 a více hodin: 186 Kč na stravném (o 15 Kč více než loni),
– cestování vlastním autem: náhrada 4 Kč za kilometr (o desetník více než loni).

Kategorie: Pro studenty a absolventy, Pro zaměstnance

Štítky: , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.