První tři dny nemoci budou opět placené

27.09.2018 | Pracovní právo, Pro zaměstnance | právo, zákon, zaměstnanec

Od 1.7.2019 se znovu zavádí proplácení náhrad za první tři dny nemoci. Proplácet je bude zaměstnavatel. Výměnou za to budou firmy odvádět nižší částky na sociální pojištění (ale jen o pouhých 0,2 procentního bodu). Dále se bude rušit možnost ohlašovat nemoc tři dny zpětně.  celý článek

Odcházím do důchodu – mám nárok na odstupné?

11.07.2018 | Pracovní právo, Pro zaměstnance | právo, výpověď, zákon ...

Odchod do důchodu bohužel není důvodem pro zaměstnavatele, aby vyplácel odstupné. Může se to zdát nefér, vždyť řada zaměstnanců pracuje pro jednu firmu i desítky let. Bohužel však podle zákoníku práce není dosažení důchodového věku výpovědním důvodem a nevzniká tak nárok na výplatu odstupného. celý článek

SRÁŽKY ZE MZDY

4.04.2018 | Pracovní právo, Pro zaměstnance | právo, zaměstnanec

Do dluhové pasti se dostává čím dál více Čechů. Půjčky jsou dostupné, často stačí předložit jen občanský průkaz. Do kolotoče půjček se bohužel dá spadnout poměrně snadno. Dalším krokem jsou exekuce a srážky ze mzdy. Víte, kolik může zaměstnavatel strhávat ze mzdy? celý článek

PROČ NEPŘESTAT CHODIT DO PRÁCE VE VÝPOVĚDNÍ DOBĚ

27.03.2018 | Pracovní právo, Pro zaměstnance | právo, výpověď, zaměstnanec

Dostali jste dobrou pracovní nabídku a nový zaměstnavatel požaduje okamžitý nástup do práce. Vy jste ale vázaní u současného zaměstnavatele a ten Vás nechce pustit. Typická situace. celý článek

PRÁCE V DŮCHODU

12.03.2018 | Pracovní právo, Pro zaměstnance | důchod, právo, přivýdělek ...

V dnešní době přibývá stále více lidí, kteří i po přiznání starobního (škaredé slovo) důchodu zůstávají ekonomicky aktivní. Pokud se Vás tato situace také týká, nabízíme přehled, jaké jsou podmínky a jak platit sociální a zdravotní pojištění. celý článek

MÁ ZAMĚSTNAVATEL PRÁVO NA ZMĚNU SMĚN?

8.01.2018 | Pracovní právo, Pro zaměstnance | pracovní doba, právo, zaměstnanec

Podle § 81 Zákoníku práce rozvrhuje pracovní dobu zaměstnavatel - určuje začátek a konec směn. Jak je to v případě, že zaměstnavatel oznámí změnu v zavedených směnách? Musíte novou pracovní dobu akceptovat? celý článek

« Předchozí  1 2 3 4 5   Další »

Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.