QUALITY ASSURANCE

Více než 12 let pomáháme uchazečům o zaměstnání s jejich uplatněním na trhu práce. Každý rok najdeme práci více než 2 600 uchazečům o zaměstnání a jen v tuto chvíli nabízíme on-line více než 1 400 ověřených pracovních pozic.

Are you experienced with automated testing? Do you work with protocol SOAP, REST? Do you speak English?

If so, we look forward to your response!

Náplň práce

  • Creation of test scenarios and testing of applications
  • Design of testing procedures of new products
  • Cooperation with international teams of developers
  • Monitoring and evaluation of tests
  • Work on new international products

Nabízíme

  • Working with new technologies and tools
  • Work in a stable international company
  • 5 weeks of holiday
  • Meal tickets
  • Language and professional courses
  • Flexible working hours, Home office
  • Work in a nice friendly team
  • Work in Brno

Požadujeme

  • University degree in IT
  • Practical experience with SW testing
  • Experience with regression and system testing
  • Advanced knowledge of SOAP, XML, REST, HTTP
  • Communicative knowledge of English
  • Ability to work in a team and willingness to travel occasionally

Firma: Advantage Consulting s.r.o.

Kontakt: Ing. Petra Byrtusová

Telefon: +420 777498773

Kód: 6159

Místo práce: Jihomoravský kraj

Přihlašte se

Přihlásit se

Registrace není povinná, ale umožní Vám přehled o stavu výběrového řízení.

Při odpovědi na další inzerát nebudete muset hledat soubory na disku.

Snadno si vytvoříte profesionální životopis a vlastní WWW stránku.

... a mnoho dalšího ...

Registrace uchazeče o práci

Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | Spolupráce | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé