5 dobrých důvodů proč mít CV v databázi

Vydáno 11.září 2018 v 18:41, redakce

Váháte, zda zařadit svůj životopis do databáze CV, zvažujete pro a proti? Pak pro Vás máme ta nejpádnější PRO.

Utajená výběrová řízení

Často se stává, že zaměstnanec nemá vědět, že dostane výpověď a že na jeho pozici bude nastupovat někdo nový. Personalisté tuto situaci řeší tak, že informace o výběrovém řízení nikde nezveřejňují a oslovují konkrétní kandidáty ať už z vlastních databází nebo právě z těch na pracovních portálech. Proto by byla škoda nedozvědět se o těchto „tajných“ nabídkách.

Méně práce s rozesíláním CV

Životopis stačí vytvořit jednou a pak jej jen průběžně doplňovat a aktualizovat. Životopis uložený v databázi pracuje za Vás, nemusíte jej rozesílat na všechny strany, firmy si Vás najdou samy.

Nečekané možnosti

Možná byste si na některou z nabídek ani netroufli reagovat – například proto, že přesně nesplňujete všechny požadavky zaměstnavatele. A není nic lepšího, než když Vám do mailu přistane pozvánka k takovému výběrovému řízení. Jistě Vám zvedne sebevědomí a dodá kuráž, když si Vás zaměstnavatel sám vytipuje.

Práci nehledáte, ale nebráníte se nabídkám

Jste v práci spokojeni, ale přesto byste byli rádi v obraze, jaké máte možnosti. Za nabídky nic nedáte a třeba dostanete takovou, která se prostě neodmítá.

Můžete CV anonymizovat a zadat třeba jen email

Pokud byste neradi zadávali svoje údaje, můžete CV anonymizovat – uveďte jen svou profesní kariéru a vzdělání. Založte si klidně pro tento účel i nový email a  uveďte jen ten.

Štěstí přeje připraveným, hodně štěstí tedy!

Share

Kategorie: Hledání práce, Pro zaměstnance

Štítky: ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2020 KARIERA.CZ s.r.o.