CO NAPSAT DO ŽIVOTOPISU, KDYŽ HLEDÁTE PRÁCI JAKO SKLADNÍK

Vydáno 13.listopad 2017 v 11:44, redakce

Mnoho firem aktuálně potřebuje šikovné skladníky – a to v celé republice. Chcete-li se v této profesi angažovat, poradíme vám, jak se dopracovat k co nejvyšší možnosti získání pozvánky na pracovní pohovor.

ŽÁDNÉ PRÁZDNÉ FRÁZE

Hodně adeptů píše své CV tak, že při komplexním pohledu připomínají spíše statistické přehledy. Náborář se sice dozví, kde a jak dlouho uchazeč v minulosti pracoval, ale o tom, co reálně umí, získá jen velmi mlhavou představu. Vyhněte se proto zasílání univerzálního životopisu na všechny pozice, o které máte zájem – vždy jej mírně upravte na míru požadavkům konkrétního inzerátu.

Tamtéž naleznete i očekávaný výčet osobnostních vlastností. Pokud disponujete pečlivostí, spolehlivostí a organizačními dovednostmi, neostýchejte se tyto skutečnosti zmínit. Důrazně ovšem varujeme před překrucováním a lhaním, pracujte vždy pouze s reálnými fakty.

Požadavky na skladníky se navíc liší, nelze pro ně použít jednu šablonu. Někde hledají člověka, který má průkaz na vysokozdvižný vozík (VZV), jinde zase potřebují takového, jenž pracoval ve skladu s elektronikou nebo zdravotnickými potřebami. Máte s těmito oblastmi osobní zkušenosti? Tak své podklady vypilujte do podoby, že to z nich bude na první pohled jasné.

ODLIŠTE SE

Na samotný úvod životopisu, ještě nad osobní údaje, vyťukejte maximálně tři věty, které vás nejlépe charaktrizují. Umožníte tak personalistovi udělat si komplexnější obrázek o vámi nabízených přednostech a navíc jej vhodně zvolenými slovy navnadíte na níže uvedené informace.

Jak na to? Pokud je inzerát koncipován jako poptávka po osobě, která bude pověřena nakládáním/vykládáním kamionů pomocí VZV, manipulací se zbožím a kontrolou příchozích/odchozích zásilek, doporučujeme následující reakci: ”Nabízím pět let praxe v oboru. Od roku 2013 vlastním průkaz na vysokozdvižný vozík a díky pozici ve speditérské společnosti mohu doložit také zkušenosti z velkoskladu.” Sami uznejte, zda je takováto reakce vhodnější nežli suchopárný výčet předchozích pracovních pozic.

Každopádně – rozhodnete-li se pro standardní podobu CV, stále existuje varianta jeho oživení prostřednictvím odrážek. K nim uvádějte doložitelnou náplň práce, případně oblasti, za které jste zodpovídali (práce se čtečkou, údržba skladu, inventury atd.).

OBVYKLÉ POŽADAVKY

Mezi ty základní patří trestní bezúhonnost, ochota pracovat na směny, základy práce na PC, průkaz na VZV. Co se vzdělání týče, většinou si vystačíte s výučním listem.

Kategorie: Hledání práce, Přijímací řízení

Štítky: , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.