CO NAPSAT DO ŽIVOTOPISU, KDYŽ HLEDÁTE PRÁCI V ADMINISTRATIVĚ

Vydáno 29.listopad 2017 v 11:41, redakce

Hledáte novou práci jako asistent či asistentka? V tom případě vás bude zajímat následující text. V něm jsme se zaměřili na to, čím ve svém profesionálním CV náboráře nejen zaujmete, ale také přesvědčíte.

NAHORU TO NEJDŮLEŽITĚJŠÍ

Tohle radíme každému, ale u profesí v administrativě hraje tato skutečnost ještě podstatnější roli. Dobře zorganizovanou a upravenou strukturou informací v životopise okamžitě potvrdíte, že si s podobnými úkoly dobře poradíte i v profesní realitě.

Mezi klíčové dovednosti asistentek/asistentů jednoznačně patří:

  • organizační a komunikační schopnosti
  • multitasking (zvládání vice různorodých úkolů najednou)
  • vynikající mluvený i písemný projev.

Pokud jimi disponujete, rozhodně si je neschovávejte až na konec CV, ale uveďte je hned pod úvodní informační pasáž.

DOKAŽTE TO

Budete-li pozváni na pohovor, nezapomeňte si připravit konkrétní příklady, během kterých se tyto vaše kompetence projevily. Máte za sebou situace, kdy vaše pečlivost nebo nasazení zachránily firmě obchod nebo dobré jméno? Uveďte je! Takové příběhy totiž dokáží, že výše uvedená slova pro vás nejsou jen obyčejným “mlácením prázdné slámy”.

NABÍDNOUT NĚCO NAVÍC

V životopise (kromě očekávaných dovedností) překvapte náboráře čímkoliv, co vás odlišuje od ostatních uchazečů a co využijete při zaměstnání v nové firmě. U asistentské pozice to může být úspěšná realizace školení a seminářů, případně znalost více cizích jazyků.

VAŠE VIZITKA

Důležitou vlastností pro asistentské pozice je pečlivost – i s přihlédnutím k ní byste měli své CV připravovat. Tak jako je důležitý jeho obsah, vypovídá o uchazeči i jeho forma. Měl by být jasný a přehledný. Dejte si rozhodně pozor na překlepy a chyby, ty jsou opravdovými zabijáky šancí postupu do dalšího kola výběrového řízení.

NEUPŘÍMNOST SE NEVYPLÁCÍ

V CV buďte upřímní. Každý zkušený personalista se zaměří na chybějící údaje. Uchazeč nesmí zapomínat na to, že v 21. století se neprodává pouze svým životopisem. Veškeré informace v něm obsažené mohou být prověřeny rovněž na sociálních sítích nebo prostřednictvím referencí.

MOTIVAČNÍ DOPIS

Čím více o novou práci stojíte, tím více si dejte záležet na tomto doprovodném materiálu. Nepište obecné fráze, ale zdůrazněte svůj zájem a motivaci pro práci v té dané – a ne jiné firmě.

Ukažte, že jste si o ni vyhledali potřebné informace, zaměřte se na své silné stránky a opět je doložte na příkladech. Zdůrazněte zkušenosti a dovednosti související s náplní práce. Zajímavé nepochybně bude, pokud uvedete výsledky, kterých jste při využívání rozličných kompetencí dosáhli.

Kategorie: Hledání práce

Štítky: ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.