JAK BEZ ZAMĚSTNÁNÍ ZVLÁDNOUT NEJKRÁSNĚJŠÍ SVÁTKY ROKU?

Vydáno 7.prosinec 2017 v 09:32, redakce

Když člověk ztratí (nebo dlouho nemůže najít) práci, je na přání obsahující slova o klidných a pohodových svátcích patrně hodně alergický. Přinášíme vám tipy, jak si za této situace nedělat z Vánoc zbytečně těžkou hlavu – a také, k čemu lze v souvislosti s personalistikou tento výjimečný čas využít.

ODPOČÍVEJTE

Tato rada je určena hlavně těm, kdo práci hledají delší dobu. Možná vás už neustálé odpovídání na inzeráty neúnosně zmáhá. Nejlepším lékem proti této diagnóze je přehození pomyslné pracovní výhybky na vedlejší kolej. Přes svátky zkrátka nečtěte žádné profesní nabídky a relaxujte, jak fyzicky, tak psychicky. Načerpejte síly, které budete co nevidět zase potřebovat.

JDĚTE DO TOHO

Pokud jste ovšem práci ztratili teprve nedávno (nebo jste zrovna ve výpovědní lhůtě), můžete Vánoce využít k tomu, abyste se v nové situaci dobře zorientovali. Projděte si na našem webu různorodé články, ať víte, na co máte nárok. Založte si vlastního agenta, který dle zadaných kritérií automaticky vyhledává zajímavé nabídky a následně je odesílá na váš e-mail. Vytvořte si zajímavý životopis – v lednu budete mít o starost méně.

ŽÁDNOU PANIKU

V souvislosti se ztrátou zaměstnání budete patrně nuceni řešit i menší množství dárků pod stromečkem. Zkuste dětem vysvětlit, že Ježíšek letos zkrátka bude muset trochu šetřit. A o to více si dejte záležet na tom, abyste si užili opravdu krásné rodinné Vánoce. S potomky se dá podnikat velké množství aktivit i bez peněz, stačí jen zapojit fantazii (což při sněhové nadílce rozhodně není problém). Krásné zážitky s rodiči si totiž děti budou pamatovat roky. Jejich dobrá nálada a rozzářené oči vás navíc alespoň na chvíli zbaví smutných myšlenek a obav souvisejících s hledáním práce.

PŮJČKU NA DÁRKY ODMÍTNĚTE

„Ale co, užijeme si Vánoce a všechny nepříjemnosti začneme řešit až v lednu,“ řekl si nejeden kandidát na dluhovou past, když během adventu podepisoval smlouvu na „extravýhodnou“ spotřebitelskou půjčku. Nemáte-li jistotu stálého příjmu, neupisujte se k žádnému úvěru. Raději prožijte jedny skromné Vánoce – řešit celý následující rok supernevýhodné splácení za to vážně nestojí.

CO DÁL?

Dělejte totéž, co se zpívá v jedné koledě – rozjímejte. Ohlédněte se za svou dosavadní kariérou i stylem, jakým hledáte práci. Zamyslete so funguje, co naopak ne, co vás v práci baví, co vám vadí, co můžete sami změnit či zlepšit? V uhoněné každodennosti není na takové myšlenky čas, přesto vás odpovědi právě na takové otázky pravděpodobně mohou posunout dál (nejen) v profesním životě.

Kategorie: Hledání práce

Štítky: , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.