Jak najít práci, když v okolí žádná není?

Vydáno 28.prosinec 2008 v 13:34, Pavla Janečková, 34 komentáře

Možná vás to potkalo také. Zdá se vám, že denně pročítáte inzeráty s nabídkami práce, ale žádná neodpovídá vaší kvalifikaci nebo představám? Pokud vás přeci jen nějaká zaujme, zjistíte, že byste za ní museli denně dojíždět desítky kilometrů. Jak takovou situaci řešit?

Zkuste oslovit potencionální zaměstnavatele.

Jen proto, že něco nevidíme, nemůžeme tvrdit, že to neexistuje. Stejně tak to platí pro oblast hledání práce. Pocit, že nemůžete najít práci, často pouze signalizuje potřebu změny strategie hledání nebo svých představy či očekávání.

Nabídněte své schopnosti

Nezanevřete na pročítání inzerátů, ať už v novinách, odborných časopisech na internetu či na úřadu práce. Není jich zrovna moc? Zkuste rozeslat svůj životopis do firem, které jsou svým zaměřením blízké vaší profesní orientaci. Vlastní iniciativou můžete potenciálního zaměstnavatele zaujmout a rozhodně nic neztratíte.

Zamyslete se také, kde všude byste mohli své schopnosti využít. Nehledejte práci jen v odvětví, kterého se týkalo vaše poslední zaměstnání. Komunikační schopnosti, znalost cizích jazyků nebo práci s počítačem můžete využít v mnoha profesích.

Nebojte se zkusit něco nového

Pokud nemůžete již delší dobu najít uplatnění ve své profesi, možná nastal čas na rekvalifikaci. Úřady práce nabízejí řadu rekvalifikačních kurzů, které mohou jejich účastníkům pomoci k širšímu uplatnění na trhu práce.

Je v současnosti vaším hlavním motivem k hledání práce zaplacení účtů nebo finanční zabezpečení rodiny? Pak se alespoň na nějaký čas spokojte se zaměstnáním, které možná nebude splňovat vaše ideální představy, ale stane se zdrojem tolik potřebného příjmu.

Pracujte z domova

Jisté profese, jakými jsou odborníci v oblastech informačních technologií, překladatelé, grafici nebo účetní mohou svou práci dělat za určitých okolností i z domova. Některé firmy tuto možnost nabízejí, jde jen o to, chopit se příležitosti. Podobné zaměstnání možná nepřinese stejné finanční ohodnocení jako práce na plný úvazek, ale má své nesporné výhody.

Práce z domova však rozhodně není řešením pro každého. Klade totiž vysoké nároky na osobnost jednotlivce. Bez vlastní disciplíny by se totiž snadno mohlo stát, že se náplní pracovního dne stane povalování před televizí.

Opravdu v okolí žádná práce není?

V západních zemích je to pravidlem, u nás jde pro mnohé o úplně poslední možnost. Stěhování za prací není jistě snadné, ale někdy je nezbytné. Nemálo organizací přesidluje do větších měst, nebo dokonce za hranice země a jejich zaměstnanci je často následují.

Pokud tedy opravdu nemůžete najít práci v místě, kde žijete a nechcete za prací denně dojíždět, možná byste měli začít uvažovat o možnosti zkusit štěstí jinde, i kdyby to mělo být za hranicemi. Zkušenost, kterou tak získáte, obohatí nejen váš životopis, ale může také ovlivnit vaši budoucí profesní kariéru.

Share

Kategorie: Hledání práce

Štítky: , , , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Komentáře ke článku “Jak najít práci, když v okolí žádná není?”

 1. Je to všechno lumpárna .A pan Kalousek -to je malý zázrak přírody.Za každé vlády a každého režimu přežije a vytěží vše jen pro sebe.To je ten pravý DRAVEC pro tuto bezpáteřní dobu.Děkuji za pozornost .Du blejt do zahrady.

 2. Co mám k tomu dodat.Já bych každopádně zrušil v tomhle malém státě senát-proč jim plnit žlaby.Z jejich platů a náhrad by se smázl část státního dluhu.Parlament ,to bych zredukoval-Max.ne 200 žroutů,ale stačí 50 stejně vymyslí vše jen pro sebe ne pro nás obyč. lidi.V hodně zásadních státních věcech bych vyhlásil referendum.Ať si lidé dupnou,co maji vždy čekat co vypadne z těch politických vyhořelin.

 3. já si myslim že sy za to mužeme sami. ONO SE ZBYTEČNĚ NEŘÍKÁ ŽE SYTÝ HLADOVÉMU NEVĚŘÍ a dokud se necháme ponižovat a utláčet ,sociální jistoty žádný tak sy ty PARCHANTI nahoře budou mnout ruce a houšt a větší kapky no a to je ten problém nejednotnost ,závist, strach a pok se dívýme proč sy to necháme líbit . Pročuž něco v tomhle prohnilém státě se ještě něco nestalo a slušnej člověk sy neřek dost. a vtom to je, na jedný straně bída na druhý velké bohatství a mezitím se prohluboje peopast . Co pak to muže pro ekonomiku znamenat- naprostoupostupnou skázu a to je zámněr velkých nadnárodních společností. Plat ponižujíci – KDDŽ NENÍ PŘÍJEM – CHCÍPNI PROTOŽE TO NENÍ PRO ŽIVOT ANI PTO UMŘENÍ CHODÍCÍ MRTVOLA. JO TED UŽ MÁME CO JSME CHTĚLI.

 4. LeeJohn napsal:

  Bezmocný a beznadějný. Tak se cítí člověk, který chce finančně pomoct své rodině, ale nemůže. Mám státní maturitní vzdělání. Rozeslal jsem už 59 životopisů na všechny pracovní místa (i podřadné a málo placené jako např uklízečka) v okolí i v přilehlých městech. Žádný úspěch. Jak je to možné pane ministře práce?

 5. PJ napsal:

  Této zemi již neříkám domov, protože se ke mě tak nechová. Jsem mladý muž, fyzicky i intelektuálně zdatný a makám jak barevný ve fabrice. 3směnný provoz, těžká fyzická a někdy i psychická práce a výdělek je 15tis čistého. Chodil jsem 4 roky do školy, udělal si aspoň maturitu, vím že to v dnešní době není bůh ví co, ale nečekal jsem, že se po matuře obor slaboproud budu živit v továrně a navíc za takových podmínek. Nějakou dobu přemýšlím o práci v zahraničí a pokud se uchytím, tak už se do ČR nikdy nevrátím.

 6. Romana napsal:

  Jsem také mamina po mateřské a nikdo mě nechce zaměstnat! Ještě k tomu dodělávám dálkově školu a to je TAKÉ velký problém pro zaměstnavatele! Opravdu katastrofa!!!

  • Pavel Matura napsal:

   Dobrý den paní Romano zcela chápu Váš problém.Jsem sice muž mám taky rodinu manželku a dvě děti.30 let jsem poctivě pracoval jako řidič když mě selhalo zdraví skončil jsem v invalidním důchodu když mě vyměřily za ty roky tak jsem nechápal.Musel jsem začít přemýšlet jak uživit rodinu manželka sice pracuje ale její plat neodpovídá dnešním cenám.Proto jsem se rozhodl podnikat z domova přes internet.Měl jsem z toho samozřejmě obavy dneska je tolik nabídek podnikání půl roku jsem hledal tu pravou firmu.A prakticky jsem neuměl na počítači vůbec nic.U Firmy u které jsem se zaregistroval jsem dostal kompletní zaškolení přes Skype.A po zaškolení je to právě Skype a Email a Facebook.Kteří mě pomáhají v podnikání nemusím nikam jezdit na žádný školení a plat mě chodí na účet pravidelně.Je to jenom informace pro Vás kterou využívám Já.Pokud by Vás to zaujalo můžete mě napsat pošlu podrobnosti.Děkuji Pavel Matura

   • Petra Vykydalová napsal:

    Dobrý den pane Matura,
    našla jsem na netu diskuzi ve které uvádíte, že poradíte ohledně získání práce/přivýdělku s využitím emailu, internetu.
    Chtěla bych Vás poprosit o zaslání těchto informací.
    Děkuji Vám velmi pěkně

 7. Ivana napsal:

  Dobrý den, reaguji se slovy, běháte, odepisujete, nervujete se i když máete vysokou školu, ale se zaměřením na děti, všude plno a málo dětí. A….pak vám chodí odpovědi, v případě zájmu vás budeme kontaktovat apod. nepřeji to nikomu, děti mám již dopsělé, 50 mi zdaleka není, přesto je to smutné a boestné období, připadáte si jako nepotřebný odpad. I

  • Pavel Matura napsal:

   Dobrý den paní Ivano zcela chápu Váš problém.Jsem sice muž mám taky rodinu manželku a dvě děti.30 let jsem poctivě pracoval jako řidič když mě selhalo zdraví skončil jsem v invalidním důchodu když mě vyměřily za ty roky tak jsem nechápal.Musel jsem začít přemýšlet jak uživit rodinu manželka sice pracuje ale její plat neodpovídá dnešním cenám.Proto jsem se rozhodl podnikat z domova přes internet.Měl jsem z toho samozřejmě obavy dneska je tolik nabídek podnikání půl roku jsem hledal tu pravou firmu.A prakticky jsem neuměl na počítači vůbec nic.U Firmy u které jsem se zaregistroval jsem dostal kompletní zaškolení přes Skype.A po zaškolení je to právě Skype a Email a Facebook.Kteří mě pomáhají v podnikání nemusím nikam jezdit na žádný školení a plat mě chodí na účet pravidelně.Je to jenom informace pro Vás kterou využívám Já.Pokud by Vás to zaujalo můžete mě napsat pošlu podrobnosti.Děkuji Pavel Matura

   • Dagmar napsal:

    Dobrý den.Pane Matura,četla jsem si váš inzerát.Mužete mi napsat více info.o práci kterou děláte přes internet?Děkuji moc předem.Dagmar Arabčuková

   • Romana napsal:

    Zdravim pane Maturo,
    hledsm si pul roku praci, zaujal mne Vas komentar o praci na netu, muzete mi prosim napsat neco blizsiho do mailu?
    Dekuji a preji pekny den!

   • Anna Mertová napsal:

    Dobrý den pane Maturo zaujal mě Váš kometář.Můžete mi dát bližší informace o práci,kterou dělate. Jsem dlouhodobě nezaměstnaná,také jsme absolvovala několik rekvalifikaci a kurzu a stejně je to k ničemu.Také jsem sháněla práci přes internet na doma,ale same kraviny a podvody. Každý Vás chce jen otáhnout o peníze,ale práce žádná.Děkuji s pozdravem pěkného Mertová

   • Jitka Maternová napsal:

    Dobrý den pane Matura,
    náhodou jsem si přečetla na netu Váš příspěvěk, který je už 2 roky starý. Přišla jsem o práci, navíc jsem v invalidním důchodu 1. stupně a moc bych potřebovala sehnat aspoň nějaký přivýdělek. Pokud byste mi mohl něco seriózního poradit, byla bych Vám velmi vděčná, jsem závislá jen sama na svém výdělku a vzhledem k zdravotnímu omezení to není jednoduché.
    Předem děkuji. S pozdravem Jitka Maternová

 8. Lada napsal:

  Hezký den, jse na ÚP vedená již 2 roky a bez úspěchu!!! Jsem mladá maminka po mateřské dovolené a každy vidí asi problém, že dítě chodí do školky. Vždy mne řeknou jste dobra, chceme Vás,… a pak mě řeknou:“ s politováním Vám musíme říct, nebyla jste vybrána!“ Kde má mladý člověk vzít praxi, zkušennosti, když mu nikdo nedá šanci??? Máme hypotéku, závazky a všechno táhne manžel. Ale to tak nejde!!!! DEJTE MLADÝM ŠANCI!!!!!!!!!!!!!!!!!

  • lenka napsal:

   jsem starší maminka malého dítěte a přijde mi, že bych našla práci spíš s leprou,než se 3letým dítětem,,,,,,

  • Pavel Matura napsal:

   Dobrý den paní Lado zcela chápu Váš problém.Jsem sice muž mám taky rodinu manželku a dvě děti.30 let jsem poctivě pracoval jako řidič když mě selhalo zdraví skončil jsem v invalidním důchodu když mě vyměřily za ty roky tak jsem nechápal.Musel jsem začít přemýšlet jak uživit rodinu manželka sice pracuje ale její plat neodpovídá dnešním cenám.Proto jsem se rozhodl podnikat z domova přes internet.Měl jsem z toho samozřejmě obavy dneska je tolik nabídek podnikání půl roku jsem hledal tu pravou firmu.A prakticky jsem neuměl na počítači vůbec nic.U Firmy u které jsem se zaregistroval jsem dostal kompletní zaškolení přes Skype.A po zaškolení je to právě Skype a Email a Facebook.Kteří mě pomáhají v podnikání nemusím nikam jezdit na žádný školení a plat mě chodí na účet pravidelně.Je to jenom informace pro Vás kterou využívám Já.Pokud by Vás to zaujalo můžete mě napsat pošlu podrobnosti.Děkuji Pavel Matura

   • Marie napsal:

    Dobrý den našla jsem Váš inzerát ohledně podníkání z domů,nebo že pracujete z domů.Jsem půl roku po Mat.Dov.a najít práci je nadlidský ukol.Hledám už cokoliv.Odpověděla jsem na hodně inzerátu,ale ze všeho se vaklubal podvod,teda skoro ze všeho zbytek byli obchodní zástupci RWE a jim podobní.Můžete mi napsat více.?

    S pozdravem a krásný den přeji Svobodová Marie

   • Jana napsal:

    Zdravím, můžete mi prosím zaslat podrobnosti k informaci o práci, kterou děláte, děkuji, Jana

   • Monika napsal:

    Opravdu by mě Váš způsob výdělku velice zajímal. Jsem doma po mateřské, ale upozorňuji vzhledem k tížívé finanční situaci, nejsem za Vaši informaci ochotna cokoliv zaplatit. Děkuji za pochopení. Zacpalová

   • JSEM 10 LET BEZ PRÁCE 4 ROKY MATEŘSKÁ A 6 LET S DÍTĚTEM co máte za radu na vaší nabídku práce s domu . PŘEDEM DĚKUJI a preji hodně zdraví.

   • To by mne zajímalo. To jsem zvědav.

   • Jsem sice druhý měsic na prac .úřadě,ale ohledně hledání práce ve věku 55let mohu nabídnout profesní maximum ,ale kamkoli se dostavím na pohovor,zdá se mě že jsem nakažený leprou.Vyslechnou ale to je vše.Přál bych to zažít těm mladým personálním mláďatům,aby se jim toto vše po čase vrátilo.Zaslechl sem na UP v Kolíně od jednoho 40 letého řidiče cituji-Od 40 let věku jsme prašivci.Nikdo se s náma nebude špinit.

   • josef kapal napsal:

    Dobry den mohl by ste mne poslat kontakt na prací přes internet předem děkuji za info s pozdravem kapal

   • ivana napsal:

    Prosim o nejake blizsi info.
    Dekuji
    Szarzecova

   • andrea napsal:

    Dobry den mohl by ste mne poslat kontakt na prací přes internet předem děkuji za info s pozdravem stranska

 9. Miroslav napsal:

  Mně překvapilo že se řídíte podle západních zemí, kde jsou několikanásobné mzdy než u nás a nižší ceny,čily toto srovnávání je nesmysl.Např.nemůžu jezdit autem do zaměstnání když vydělám 10.TIS.a H.D.NEFUNGUJE.Další argument je stěhování ,ceny bytů a domů jsou tak šílené až neprodejné a platit nějaké realitce provize je několik ročních výdělků.Bohužel starší ročníky neumí anglicky německy a v rusku si také práci nenajdou.JEN závěrem ti mladší ročníky utečte odsud zakat můžete než zjistíte že je vám 40 a potom je pozdě čím dřív tím líp v této zemi to nemá smysl žít.

  • petra napsal:

   Stěhování za prací určitě není jednoduché, zejména pokud jde o rodinu s dětmi. Na druhou stranu ale zůstávat v místě, které nemá perspektivu a kde budu „odsouzena“ k životu na různých podporách, nemá smysl.
   Řešením by mohl být nájem levnějšího bytu (lze sehnat přímo od majitele, tedy bez provize RK) a pokusit se najít si odpovídající práci. Případně začít pracovat na ŽL (u řemeslných profesí apod.).

 10. Petr Chalupa napsal:

  Reaguji na článek jak na jít práci když v okolí žádná není . Píšete v odstavci nebojte se zkusit něco nového, že úřady práce nabízejí rekvalifikační kurzy ,ale zapomněla jste vážená paní Pavlo Janečková uvést že pokud chcete absolovat rekvalifikaci musíte si napřed najít firmu která vás zamněstná. Když se vám podaří sehnat firmu která vás je ochotna zamněstnat na pozici kde se vy musíte rekvalifikovat a je ochotna vás nechat rekvalifikovat. Pak přichází na řadu úřad práce který posoudí zda je provás rekvalifikace vhodná zda už není člověk na to příliš starý.Pokud úřad práce posoudí že jste na rekvalifikaci už příliš stará nebo jste dělal práci třeba v oboru bezpečnostních agentur a je vám už padesát let tak se vás jakkoliv rekvalifikace už netýkají.S pozdravem Petr Calupa

  • Karel Hrubý napsal:

   Dobrý den, z vlastní zkušenosti vím že jak mile nemáte známé,práci nenajdete. Ať umíte cokoliv a jste schopní každej se na Vás vy…. . je to pocit beznaděje a nedivím se když se někdo rozhodne ukončit i život.

   • Aja napsal:

    Kdo sám neprožil, neuvěří. Dnes, po dvou letech bez práce, kdy nemáte doslova na chleba, dokážu pochopit lidi, kteří to řeší tím nejkrajnějším způsobem…

   • jana napsal:

    Ahojki,přidám také něco.Co říkáte na ty užasné pracovní agentury,kterých přibývá jako much,které Vám někdy i práci seženou,ale Vaše mzda bude o třicet procent menší než jakou dostávali při nástupu kamenní zaměstnanci.Těch třicet procent si ponechá,samozdřejmě,ona pracovní agentura.???

   • Marie napsal:

    Dobrý den souhlasím ,že kdo neprožil a stratil práci i né vlasním přičiněním, tak ví co je to život na minimu.Já jsem po dvacetileté práci ve zdravotnictví a věk po 50,ale než abych dostala odškodnění jednoduše buzerace, až jsem musela odejít sama a našla jsem si u soukromníka práci jako pečovatelka v terénu za 200kč na hodinu,ale co naplat i ten dotyčný co mě platil,zůstal sám ve věku po 50let bez práce.Je to celosvětový problém.VLÁDA JENOM SLIBUJE A PŘITOM PODNIKY DÍKY STÁLE NOVÝM ZÁKONŮM A PRO SAMÉ VYLEPŠOVÁNÍ UPADAJÍ A ABY SE FIRMY SAMI UDRŽELY ZACHÁZEJÍ S LIDMI V PRÁCI JAKO SE ZVÍŘATYA BUĎ BUDEM DĚLAT V NELIDSKÝCH PODMÍNKÁCH SKORO ZADARMO A JEDNOU TOLIK PRÁCE ,ŽE BY TO ANI OTROK NEVYDRŽEL,NEBO MŮŽEME JÍT.TOTO JE VYNA VLÁDY ŽE DÁVÁ PODNIKATELŮM A FIRMÁM VOLNOU RUKU A ŽE SI PAK TAKHLE S NÁMI ZAMĚSTNAVATALÉ DĚLAJÍ JAK SE JIM TO HODÍ.Žádné kontroly měření práce a nikdo tak neví kolik toho musí jeden snášet.Stačí když člověk chytne práci kde si kolegové chodějí kouřit a vše nechají na nové síle a když to ta síla nestihne poukazují že je neschopná.NEŽ,BY SI ČLOVĚK STĚŽOVAL ,RAČI ODEJDE.A TAK TO JDE DO KOLA.ZÁVĚREM CHCI ŘÍCT ,ŽE KDYŽ UŽ ČLOVEK TU PRÁCI NAJDE ZÁLEŽÍ NA ŠTĚSTÍ DO JAKÉ SEBRANKY SE TO DOSTANE.VŠEM DOBRÝM LIDEM BEZ PŘÍJMŮ DRŽÍM PALCE A PŘEJU ŠTĚSTÍ V ŽIVOTĚ.HLAVNĚ NAJÍT PRÁCI V DOBRÉM A ROZUMNÉM KOLEKTIVU V PROSPERUJÍCÍ SOLIDNÍ FIRMĚ PODNIKU,ČI AGENTŮŘE.ZDRAVÍ MARIE A SPOL.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2020 KARIERA.CZ s.r.o.