JAK SE ZDARMA ZDOKONALIT V CIZÍM JAZYCE

Vydáno 2.leden 2018 v 12:21, redakce

Čím dál větší procento pracovních inzerátů obsahuje požadavek na znalost cizího jazyka – především angličtiny. Ne vždy je tento cizí jazyk po nástupu skutečně potřeba, ale to už je jiná kapitola. Jak se co nejrychleji zlepšit, abyste měli větší šance na dobrou práci?

Nejdříve si ověřte, jak na tom skutečně s angličtinou jste. Mnoho lidí se zbytečně podceňuje. Zkušební testy s okamžitým výsledkem najdete například zde a zde.

Nebojte se používání angličtiny, hodně Vám mohou pomoci online překladače a slovníky. Google translate je užitečný pomocník a pomůže klidně i sepsat email. Používejte spíše jednodušší věty, ať se do překladu nezamotáte.

ČTĚTE, DÍVEJTE SE NA FILMY

Co můžete, sledujte v angličtině. Dívejte se na filmy a zapněte si titulky (pokročilejším doporučujeme titulky v angličtině).  Mobil, počítač  i všechny spotřebiče si nastavte do angličtiny.

Když jdete se psem do lesa, vyberte si téma  a můžete si bez ostychu drmolit pod vousy 🙂

DUOLINGO

Super a zdarma. Najdete zde. Pokud už umíte dobře anglicky, můžete se zdokonalit i v dalších jazycích, nabídka je široká. Pár minut denně a brzy uvidíte rozdíl.

UČIT SE JAZYK POMÁHÁ MOZKU

Učení se cizímu jazyku je jednou z nejefektivnějších cest, jak trénovat paměť a zlepšit pozornost. Dokonce se uvádí, že dokáže oddálit nemoci mozku (například výrazně odložit nástup stařecké demence).

Naučit se anglicky je víc než praktické. Otevřou se Vám další možnosti – je fajn přečíst si zprávy na CNN nebo Russia Today. Získáte jiný pohled na svět!

Share

Kategorie: Hledání práce, Osobnostní rozvoj, Pro studenty a absolventy, Pro zaměstnance

Štítky: ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.