Nová média: Interaktivní životopis

Vydáno 21.září 2009 v 20:09, Michaela Pličková

Máte napsaný životopis. Dali jste si s ním skutečně hodně práce a jste na něj náležitě hrdí. Neusněte na vavřínech a nenechte se ošálit, že vám bude stačit nějaký papír (nebo v lepším případě pdf soubor). Doba pokročila. Jděte s ní. Buďte vidět. Buďte interaktivní. Buďte on-line.

V dnešní době nenajdete kancelář, ve které nemají alespoň jeden počítač připojený k internetu. Drtivá většina zaměstnatelů hledá svoje zaměstnance právě na internetu. Denně procházíte množství nabídek, rozesíláte životopisy a nic? Zkuste přitvrdit. Vytvořte si internetovou vizitku. Udělejte něco, díky čemu budete zajímaví a budete vidět.

Zasíťujte se

Internet? Dnes už samozřejmost.

V jednom z našich předchozích článků jsme si představili sociální služby, jako například facebook, nebo linkedin. Podobných stránek dnes existuje nepřeberné množství a zaměřují se na různá témata. Hlavním smyslem, který má účast v podobných projektech, je to, že se dostanete do kontaktu s lidmi, kteří se zajímají o podobné věci, jako vy.
V rámci podobných služeb si především vytvoříte kontakty, a jak všichni dobře víme, kontakty jsou velmi dobrým nástrojem při hledání práce.

Buďte on-line

Nemusíte na internetu trávit drtivou většinu vašeho času (přestože v poslední době to tak dělá stále více lidí). Stačí, když si několikrát denně zkontrolujete svoje účty. S internetem se vše neuvěřitelně zrychlilo a informace stárnou až překvapivě rychle. Nedopusťte, abyste na něco přišli příliš pozdě. Buďte v obraze. Jedině tak můžete držet krok s konkurencí.
Další výhodou pro vás je, že na internetu existuje nespočet služeb, které využijete v praxi a ulehčíte si práci. Internet není jen posílání mailů. Můžete si naplánovat trasu výletu, zajistit ubytování, zjistit odjezdy autobusu, nebo třeba rezervovat lístky do kina. A tím možnosti internetu rozhodně nekončí. Je na vás, k čemu všemu budete internet využívat.

Blogujte

Tzv. blogování je fenoménem posledních několika let. Kdo nemá blog, téměř jako by nebyl. Blog je, dá se říct, internetový deník, do kterého můžete „zapisovat“ cokoliv chcete. Můžete také přidávat obrázky, hudbu, video a další věci.

Zřiďte si blog, skutečně to není složité (poskytovatelů této služby je mnoho, stačí zadat slovo blog do vyhledávače). Udělejte ze svého blogu interaktivní resumé. Napište informace o sobě. Vložte svoje fotky. Uveďte, čím se zabýváte. Nepište pouze vaše povolání, zkuste předvést svůj um.

Příklad: Jste instalatér. Nepište tento strohý fakt, ale otevřete si diskusní fórum, kde lidé mohou pokládat otázky z vašeho oboru. Raďte jim. Uvidíte, že budete překvapeni, jak rychle se dočkáte odezvy.

Jakmile získáte určitou návštěvnost (počet lidí, kteří se dívají na vaše stránky), budete mít vyhráno. Bude o vás slyšet. Budete žádaní. Věřte tomu, že v takovém případě si vás zaměstnanci najdou sami.

Uvědomte si, kolik možností v hledání práce internet skýtá a neomezujte se na pouhé procházení nabídek. Buďte aktivní. Buďte vidět. Uvidíte, že taková iniciativa se vám stoprocentně vyplatí.

Kategorie: Hledání práce

Štítky: , , , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2017 KARIERA.CZ s.r.o.