POVĚZTE MI O SVÉ PRÁCI SNŮ

Vydáno 1.březen 2018 v 10:55, redakce

Personalista právě položil tuto otázku a vy v rozpacích přemýšlíte, jak na ni co nejlépe odpovědět. Je v pořádku, pokud se představa ideální práce přesně neshoduje s pozicí, o kterou se aktuálně ucházíte. Přistupte k reakci obecně a pokuste se zdůraznit několik bodů společných pro „práci snů“ a pro tuto pozici. Pokud se např. jedná o místo obchodníka nebo prodejce, můžete začít hovořit o tom, že rádi pracujete s lidmi a že Vás baví poznávat nové 🙂

Cílem dotazu je zjistit, jak moc o nabízenou práci stojíte a zda v ní budete spokojeni.

Vaše práce snů nemusí mít nutně konkrétní název. Zaměřte se spíše na dovednosti, které můžete uplatnit, můžete klidně zmínit i prostředí, v němž se vám pracuje nejlépe.

Objasněte, kterak jste se v minulosti u jednotlivých druhů činností osvědčili. Buďte připraveni uvést konkrétní případy toho, jak jste je dokázali využít. Klidně zmiňte i to, jak se soubor vašich předností hodí právě pro místo, o něž usilujete.

ZAMĚŘTE SE NA BUDOUCNOST

Dalším způsobem, jak na tuto otázku odpovědět, je zmínit určitý cíl, kterého byste chtěli prostřednictvím svého „vysněného zaměstnání“ dosáhnout. Ucházíte se o práci u neziskové organizace zabývající se ochranou životního prostředí? Pak můžete zmínit, že základním prvkem vaší vysněné kariéry je prosazování zásad ochrany přírody. Důležité tedy je vyjádřit svůj dlouhodobý zájem o dané zaměstnání.

Share

Kategorie: Hledání práce, Přijímací řízení

Štítky: , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2020 KARIERA.CZ s.r.o.