Požadavky na pozici nesplňuji, mám přesto na inzerát reagovat?

Vydáno 11.květen 2018 v 09:29, redakce

Málokdy se stane, že uchazeč vyhovuje na sto procent. Zvažte, jestli splňujete klíčové požadavky – pokud ano, určitě na inzerát odepište. Samozřejmě se nehlaste na pozice řidiče bez řidičáku!

Najděte to podstatné

V inzerátech bývají některé požadavky popsané jako „znalost němčiny výhodou“ nebo „praxe na obdobné pozici vítána“. Tady je jasné, že má smysl odpovědět, i když zrovna tyto požadavky nesplňujete.  Něco navíc můžete před výběrovým řízením dohnat. Asi se nikdo nenaučí jazyk za dva týdny, ale ovládnout nějaký počítačový program by neměl být problém.

Když je jedním z požadavků základní znalost angličtiny, je jasné, že nepůjde o nic stěžejního a v důsledku možná nebude v práci angličtina potřeba vůbec. Případně postačí naučit se pracovat s některým online překladačem…

Často je místo obsazeno uchazečem, který některý z hlavních požadavků vůbec nesplňoval. Například u dosaženého vzdělání. Vůbec nemusí být problém, pokud nemáte VŠ titul nebo maturitu, když místo toho můžete nabídnout zkušenosti z praxe.

Personalisté často uvedou do požadavků úplně všechno, co je „napadne“, aby inzerát zaplnili a aby vyvážili počet odrážek u „požadujeme“ a „nabízíme“.

Cílem je dostat se k pohovoru, kde můžete předvést, co ve vás je. Zdravé sebevědomí je na místě. Pokud odhadujete, že splňujete alespoň 3/4 požadavků, směle do toho!

 

Share

Kategorie: Hledání práce, Přijímací řízení

Štítky: , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2020 KARIERA.CZ s.r.o.