Pracovní veletrhy u nás

Vydáno 27.březen 2009 v 10:38, Michaela Pličková

Jistě jste zaznamenali různé poutače a reklamy, které vás upozorňovali na pracovní veletrh. V České Republice se podobných akcí pořádá již poměrně hodně. Přinášíme vám krátké shrnutí nejdůležitějších akcí, kde stojí za to se poohlédnout po práci.

Job daysSoučástí veletrhů často bývají nejrůznější workshopy.

Jeden z největších pracovních veletrhů. Pražský dubnový veletrh přináší návštěvníkům možnost setkat se s více než dvěma stovkami firem a potencionálních zaměstnavatelů.

Kromě nabídek práce u nás i v zahraničí čeká na návštěvníky bohatý doprovodný program – přednášky, workshopy, semináře apod.

Tento veletrh je u nás již velmi známý. Loni ho navštívilo okolo deseti tisíc lidí. Veletrh spolupracuje také s agenturou EURES, tedy s internetovým portálem Ministerstva práce a sociálních věcí.

Bližší informace o Job days naleznete zde.

Job fair

Brněnský říjnový veletrh v mezinárodním kontextu. Jedná se o akci podobného rozsahu, jako Job days. Velké množství vystavujících firem a pestrý a užitečný doprovodný program.

Job fair Brno probíhá současně s veletrhem Gaudeamus, což je veletrh vysokých škol určený především pro středoškoláky ve vyšších ročnících. Návštěvníci s oblibou navštěvují oba tyto veletrhy.

Veletrh také spolupracuje s agenturou EURES.

Více informací například zde.

Career days

Tento celostátní veletrh je zaměřen především na setkání studentů vysokých škol se zástupci významných firem. Během setkání si studenti vytváří kontakty, zjistí, jak to chodí v podobných společnostech, jaké podmínky musí splňovat, aby prošli přijímacím řízením apod.

Pro firmy je toto mimořádné setkání také velice prospěšné. Mohou si vybrat své budoucí potencionální zaměstnance z řad budoucích čerstvých absolventů.

V současné době jde již o klasiku mezi českými veletrhy práce. Březnové Career days konané v Praze nabízí i další doprovodné aktivity. Studenti se dovědí mnoho informací na přednáškách, mohou si dohodnout individuální pohovor, nebo si vyzkoušet přijímací řízení na nečisto.

Veletrh iKariéra

Jedná se o koncept několika menších akcí organizovaných na půdě vysokých škol. Zaměstnavatelé jsou představováni studentům přímo na jejich mateřském území. Regiony konání těchto meetingů jsou: Brno, Zlín, Praha, Plzeň a Liberec.

Více informací najdete zde.

Na české veletržní scéně je v současnosti mnohem více podobných událostí. My jsme pro vás vybrali ty nejvýznamnější. Podrobný seznam veletrhů pracovních příležitostí najdete zde.

Share

Kategorie: Hledání práce

Štítky: , , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Comments are closed.


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2019 KARIERA.CZ s.r.o.