PRAKTICKÉ TIPY PRO ZAMĚSTNANCE 50+, ČÁST I.

Vydáno 19.únor 2018 v 11:15, redakce

Padesátníci a šedesátníci hledající práci nemají snadnou situaci. Mnoho firem dává přednost mladším ročníkům. Je pak těžké udržet pozitivní myšlení. Časté obavy pramení z nízkého sebevědomí souvisejícího s věkem, objevuje se strach, že nevydrží vysoké pracovní tempo, pocit nedostatečného vzdělání nebo znalosti jazyků či práce na PC. Obavy však nejsou na místě. Někdy jsou starší zaměstnanci dokonce „překvalifikovaní“!

Naštěstí existuje spousta osvícených personalistů kteří vědí, že zaměstnanec po padesátce může být hotovým pokladem. Nejen, že má cenné životní a pracovní zkušenosti, ale je i velmi loajální a váží si dobrého zaměstnání.

JSTE ŘEMESLNÍK?

Pak máte vyhráno v jakémkoliv věku. I když se na to možná necítíte, zkuste pracovat na sebe. Živnostenský list máte vyřízený na počkání, šikovnou účetní, která Vám pomůže s papírováním, najdete snadno.

Nebo si najděte kolegu z oboru, který je ve stejné situaci a můžete začít spolu. Věřte, že když dodržíte termíny a kvalitu díla, reference se jen pohrnou. A nad Vámi žádný šéf, u kterého nevíte, jak se vyspí.

VYTRVEJTE

I když nejste řemeslník, nepropadejte panice. Je pravda, že budete muset být trpělivější než mladší ročníky. Že zaměstnanci po padesátce mají těžší situaci dokládá i fakt, že mají nárok na delší podporu v nezaměstnanosti.

Představte si člověka, který je ve Vaší situaci a že mu musíte něco poradit. Věřím, že bychom se shodli na tom, že rezignovat není možné. Prostě obrnit se trpělivostí, mít dobře napsaný životopis, nepropadat panice, případně si najít překlenovací brigádu (a to i pod profesní „úroveň). Velkým problémem totiž je, že po nějaké době doma se Vám přestane chtít vstát z gauče.

Pro začátek nemusíte do životopisu uvést datum narození a uvidíte, zda se dostanete častěji do užších kol výběrového řízení. Vynechejte zaměstnání před dvaceti lety, uveďte klidně jen posledních deset let.

DOBROU PRÁCI SI ZASLOUŽÍTE A NAJDETE JI. VĚŘTE SI!

Share

Kategorie: Hledání práce

Štítky: , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.