PRAKTICKÉ TIPY PRO ZAMĚSTNANCE 50+, ČÁST II.

Vydáno 20.únor 2018 v 10:31, redakce

Možná o tom nevíte – pomocnou ruku nabízí i stát prostřednictvím úřadu práce. Kromě známé podpory v nezaměstnanosti můžete využít další služby jako jsou rekvalifikační kurzy, podporu pro zahájení podnikání či příspěvek na zřízení tzv. společensky účelného pracovního místa.

Rekvalifikační kurzy můžete využít nejen pro hledání nové práce, ale i pro udržení té stávající. Když víte, že jej budete potřebovat, obraťte se na ÚP. Je velká šance, že Vám potřebný kurz uhradí a to včetně např. nákladů na jízdné. Jen se připravte na to, že kurz musíte dokončit (leda by Vám v dokončení bránily vážné důvody).

Více o rekvalifikaci přes ÚP najdete zde.

Ǔřad práce dále poskytuje i příspěvek na společensky účelné pracovní místo vytvořené uchazečem o zaměstnání za účelem výkonu samostatné výdělečné činnosti (SVČ). Takže když se rozhodnete pro podnikání, máte i tak do začátku možnost výrazné pomoci.

Podmínkou poskytnutí příspěvků je udržet nově zřízené pracovní místo po dobu alespoň 365 kalendářních dnů. Výše příspěvku je posuzována podle předpokládaných nákladů – závisí na profesi i regionu. Pozor, je potřeba žádat předtím, než náklady vzniknou. Tedy nejdříve zažádat, potom se pustit do podnikání nebo vytvoření pracovního místa.

VZDĚLÁVEJTE SE, BAVTE SE

Určitě jste si vždycky říkali, že by bylo fajn číst víc knížek nebo se věnovat svému koníčku, či se konečně naučit nějaký nový program, fotografovat, navštívit dávné přátele? Než se zadaří s novou prací nebo podnikáním, je dobré vyplnit čas něčím, co Vás bude bavit nebo Vás posune dál. Četba nic nestojí a zlepší Vám náladu. Nebo procházky po lese. Budete nabití energií. Vše špatné, je skoro vždy i k něčemu dobré. Využijte tedy volný čas jak nejlépe umíte a můžete.

HLAVNĚ NAD SEBOU NELÁMEJTE HŮL

Zvládnete všechno, řešení hledejte a vytrvejte. Za situaci, ve které jste se ocitli, se nemusíte stydět. Je běžné hledat práci, je v pořádku přijmout pomoc a je nutné vzít „osud“ do svých rukou.

Share

Kategorie: Hledání práce

Štítky: , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.