U POHOVORU: PROČ HLEDÁTE NOVOU PRÁCI?

2017-10-27 08:16:55, redakce, Hledání práce, Přijímací řízení

Tahle otázka padne u pohovoru tak často (snad pokaždé), že je dobré si předem promyslet odpověď. Nejčastější důvody jsou většinou prozaické, přesto doporučujeme mít představu, jak odpovíte.

Jednoduché to mají absolventi, tam je to jasné. Pokud jste dostali výpověď, protože se rušilo Vaše místo nebo rovnou celá firma zaměstnavatele, máte odpověď také jednoznačnou. Obvyklou frází je, že chcete vyzkoušet něco nového, chcete se někam "posunout", hledáte výzvu. To je hodně ohrané :( Pohovořit můžete o tom, proč si myslíte, že je tato pozice právě pro Vás. Zjistěte si předem o zaměstnavateli co nejvíc a odpověď rozviňte. Zmiňte konkrétní důvody. Např. jsem vášnivý rybář a z práce pro firmu, která vyrábí rybářské pruty budu nadšený, protože se dostanu blíž ke svému koníčku. Vaši firmu dlouhodobě sleduji a vím, že určuje trendy. Budu moc rád, pokud se budu moci osobně podílet na dalším rozvoji firmy.

BUĎTE KOREKTNÍ KE SVÝM BÝVALÝM ZAMĚSTNAVATELŮM

Nikdy neočerňujte minulé zaměstnání, kolegy či šéfa. I kdyby to byla stokrát pravda, hovořte pouze o pozitivních aspektech minulých zaměstnání. Když začnete vyprávět o negativních věcech, personalista zbystří - bude mu jasné, že jednou budete takto hovořit o něm a jeho firmě.