ÚŘAD PRÁCE – tipy a možnosti

Vydáno 13.únor 2018 v 08:45, redakce

Jak Vám může být úřad práce užitečný? Je to pomoc s hledáním zaměstnání, podpora v nezaměstnanosti, rekvalifikace a kurzy, finanční podpora do začátku podnikání či na zřízení pracovního místa.

Obecné informace k registraci najdete zde.

Co se stane, když nesplníte PODMÍNKY

To je ta méně atraktivní stránka registrace na ÚP. Podmínky čerpání jednotlivých výhod Vám předem úředníci jistě vysvětlí.

Zejména se jedná o povinnost dodržet možnosti přivýdělku k podpoře, neuvádět nepravdivé informace, neodmítat vhodné nabídky práce bez vážných důvodů, dokončit rekvalifikační kurzy či čerpat prostředky v souladu s požadavky ÚP.

Při nedodržení podmínek Vás čeká ukončení vyplácení podpory či uhrazení nákladů na rekvalifikaci. Nic příjemného.

Můžu odmítnou PRÁCI NA SMĚNY, když mám malé dítě

Ano, úřad zohledňuje péči o malé děti a odmítnutí práce na směny by nemělo být důvodem k ukončení registrace či pobírání podpory.

PŘIVÝDĚLEK – kolik je OK, abyste zůstali alespoň v evidenci

Abyste mohli zůstat evidovaní na ÚP, můžete si vydělat maximálně do výše poloviny minimální mzdy (od roku 2018 6 100 Kč hrubého měsíčně).

Musí se jednat o tzv. nekolidující zaměstnání, v rámci kterého můžete pracovat v pracovním nebo služebním poměru nebo na základě dohody o pracovní činnosti. Každou brigádu je potřeba úřadu dopředu nahlásit – nejpozději v den nástupu k této činnosti. Podpora v nezaměstnanosti se po dobu výdělečné činnosti pozastavuje – není umožněn souběh podpory v nezaměstnanosti a nekolidujícího zaměstnání

NAŠEL JSEM PRÁCI

Nástup do zaměstnání musíte oznámit nejpozději do 8 kalendářních dnů.

POJIŠTĚNÍ

Zdravotní pojištění za Vás po dobu evidence na úřadu práce bude hradit stát. Sociální pojištění za Vás sice hrazeno nebude, ale doba, po kterou budete vedeni v evidenci uchazečů o zaměstnání, se vám započítává na důchodovém pojištění po dobu, kdy vám náleží podpora v nezaměstnanosti a dále pak maximálně v rozsahu jednoho roku za dobu, kdy již na podporu nárok nemáte.

 

Kategorie: Hledání práce

Štítky: ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.