V LÉTĚ SE KROMĚ ODPOČINKU VYPLATÍ SLEDOVAT I TRH PRÁCE

Vydáno 20.červenec 2017 v 15:57, redakce

Doba hlavních prázdnin svádí k lenošení. Hledání nové práce řada lidí přesunuje na září. Myslí si, že počátkem podzimu narazí na lukrativnější nabídky. To však není pravda. Během července a srpna firmy uveřejňují podobné množství inzerátů jako kdykoliv jindy. Rozdíl je v tom, že na ně odpovídá menší množství uchazečů. Ruku v ruce jde s touto skutečností i vyšší šance získat vyhlédnutou práci.

MÉNĚ = VÍCE

V době dovolených odpovídá na nabízené pozice až o pětinu méně adeptů než v ostatních fázích kalendářního roku. Z toho také vyplývá větší možnost zaujmout svým životopisem některého z personalistů. Nižší konkurence sebou přináší i vyšší pravděpodobnost úspěchu u pohovoru a tedy i získání hledané pozice.

VYPUSŤTE PÁRU…

Asi to sami znáte. Během června se v práci kupí úkoly, které se většina zaměstnanců snaží dotáhnout do úspěšného konce tak, aby mohli vyrazit na dovolenou s čistým stolem i hlavou. Všudypřítomné povinnosti pak vytváří ideální podmínky pro kumulování nepříjemných stresových situací.
Letní prázdniny jsou naopak volněnějším obdobím (jasně, pokud nepracujete v gastronomii nebo cestovním ruchu). Nevozita opadává, hektických faktorů ubývá a pohodovější atmosféra se může přenést i do pohovorů. To zajisté uvítají především ti, pro které jsou pohovory noční můrou.

…A NADECHNĚTE SE

Všechny zkušenosti se počítají a žádná nově načerpaná by neměla být považována za ztrátu času. Nehažte flintu do žita, pokud neuspějete u prvního pohovoru. Dále nezávazně procházejte nabídky práce z oboru a odpovídejte na ty nejzajímavější. Každé další absolvované setkání vnímejte jako trénink a zdolání stupínku k získání „snové” práce.

Share

Kategorie: Hledání práce, Přijímací řízení

Štítky: ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.