Vyberte si povolání podle svých snů

Vydáno 9.červenec 2009 v 21:30, Irena Janíková

Nudí vás vaše práce? Přečtěte si náš článek a dozvíte se, co udělat proto, abyste změnili zaměstnání a dělali to, po čem jste vždy toužili.

Peníze nejsou všeToužíte být malířem pokojů? Proč ne?

Kolikrát jste už tuhle frázi slyšeli! Ono se to lehce řekne, ale dnešní doba nabádá k pravému opaku. Peníze jsou vše. Kdo nemá peníze, má se hůř, je společností méně ceněn, nemůže si dovolit skvělé výrobky z reklam a tak dále. Vše tomu nasvědčuje.

Opak je ale pravdou. Bez peněz to sice nejde, ale nutně vám nezaručí štěstí. Kdo neměl dětské a mladické sny? Každý má své touhy a často se spokojí pouze se sněním. Ale copak chcete na smrtelné posteli zjistit, že to, co si přejete od dvanácti, jste nikdy neudělali?

Žádný další odklad

Neříkejte si, že je pozdě začít. Už bude totiž jen později, a čím dříve začnete, tím dříve a jednodušeji uspokojíte své představy. Každý z nás to určitě zažil. V patnácti nám připadalo, že je pozdě začít dělat bojové umění či kreslit, to se přece musí začínat už odmala. A později jsme si uvědomili, že je škoda, že jsme v těch patnácti nezačali, protože tehdy, tehdy bylo ještě brzy, ale teď, teď už je skutečně pozdě. Tak už nic neodkládejte.

Zábava ruku v ruce s motivací

Najděte si práci, kterou opravdu chcete dělat. Samozřejmě je potřeba i vydělávat, ale to se dá většinou skloubit. Když budete dělat v branži, která vás opravdu baví, bude pro vás plnění úkolů snazší a také to pro vás bude naplňující činnost.

Jak na to

1. Zamyslete se nad tím, co byste dělali, kdybyste nepotřebovali vydělávat.

Buďte snílci. Sepište si cokoliv, co vás napadne. Co je vaše vysněná práce? V této části buďte idealisté a zapomeňte na realismus.

2. Vymyslete, jak se v rámci vašeho snu dají vydělat peníze.

V tomto bodě možná narazíte na hranice. Chcete být zpěvák, ale prostě neumíte zpívat? Superstar z vás asi nebude. Ale pořád je možné dělat něco, co se zpívání týče. Můžete založit nahrávací společnost, lovit talenty nebo zařizovat koncerty. Setkáte se spoustou zpěváků a třeba i něco pochytíte z pěveckého umění, každopádně budete v prostředí, které je vám blízké, které vás vždy lákalo, a svou tužbu uspokojíte do reálného maxima.

3. Formulujte jednotlivé praktické kroky, které vám pomohou váš plán uskutečnit.

Sny jsou veliké, ale pokud jich chceme dosáhnout, musíme jít po jednotlivostech. Připravte si body, ať víte, jak dlouhá cesta vás čeká. Myslete idealisticky, konejte prakticky. I za vzdušnými zámky je tvrdá práce, snaživost a cílevědomost.

4. Uskutečněte naplánované kroky.

A je to tady. Odsud už to není legrace. Po sem to bylo jen běžné snění, ale odsud už je třeba udělat krok do neznáma a zabojovat. Ale nebojte se, snaha se určitě vrátí. Domluvte se i se svým blízkým okolím, co plánujete udělat, aby se změnou počítali a pomohli vám ji odstartovat. Podpora je důležitá. Na začátku to může být těžké, ale co znamená jeden rok dřiny, když pak budete po zbytek života dělat to, co jste si vždy přáli? Není to lepší, než tento čas trávit pouhými představami?

Peníze sice jsou důležité a je to s nimi jednodušší, ale i kdybyste vyhráli v loterii, budete muset čas něčím vyplnit. Nicnedělání přestane bavit překvapivě rychle. Tak dělejte něco, co vás doopravdy baví. Jsou lidé, kteří pracují 14 hodin denně, ale jsou spokojeni, protože dělají práci, která jim dává to, co potřebují.

Vysněnou práci nemusíte dělat zadarmo

Práce, která vás baví, vás udělá nejen šťastnějšími, ale také získáte daleko větší šance na ekonomický úspěch. Když jste pro práci více zapáleni, prožíváte ji, pak je jednodušší dosáhnout obtížných a na první pohled nedosažitelných cílů.

Uvědomte si, že většinu života strávíte v práci. Takže je celkem logické, že stojí zato dělat to, po čem toužíte. A se správným přístupem budete mít i finanční zabezpečení.

Share

Kategorie: Hledání práce

Štítky: , , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2019 KARIERA.CZ s.r.o.