Zůstaňte nad věcí i při hledání práce

Vydáno 29.duben 2008 v 10:00, redakce

Při hledání zaměstnání musíte většinou projít v jednotlivých konkurzech několika výběrovými koly a čekání na novou práci se tím prodlužuje. Připravte se na to, že pravděpodobně budete také několikrát odmítnuti, než dostanete očekávanou pracovní nabídku.

6 jednoduchých rad pro udržení pozitivní mysli:

Udržte si pozitivní mysl.

Poučte se z každého odmítnutí

Nebojte se zavolat personalistovi, který pracovníka na danou pozici vybíral. Taktně se ho zeptejte na důvody, proč zrovna Vás odmítl. Zmíněné chyby si poznamenejte a do příštího konkurzu se je pokuste odstranit.

Udržujte si pracovní znalosti

Buďte „pracovně ve formě“ a učte se novým věcem. Čtěte tematické časopisy, sledujte nové trendy v dané oblasti, navštěvujte veletrhy, konference, kurzy či workshopy.

Nestyďte se za své neúspěchy

Mluvte o svém hledání práce s blízkými lidmi, dodají Vám psychickou podporu. V žádném případě se za svůj neúspěch nestyďte. Přijít o práci může i ten nejšikovnější zaměstnanec a hledání nové pozice není nikdy jednoduché.

Nepoužívejte negativní slova

Mluvíte-li o svém hledání práce, vyvarujte se beznadějných výrazů typu: nejde to, nemožné, nikdy, kéž by. Myslete pozitivněji ve stylu: zvládnu to, můžu, chci, nic není nemožné.

Buďte aktivní

Udržujte se ve formě. Pokud nejste sportovní typ, choďte alespoň na procházky. Příjemnější myšlenky Vám navodí také návštěva kina či divadla. Všeobecný přehled pak rozšiřujte sledováním aktuálního dění nebo četbou knih.

Pečujte o sebe

Vymýšlejte si odměny za každý další krok při hledání práce. Přiměřeně odpočívejte a občas se nechte hýčkat. Zajděte si například na masáž či do vířivky.

Při dlouhodobém hledání práce je poměrně těžké neklouznout k pocitu beznaděje. V našem článku jsme se Vám pokusili dát několik užitečných rad, jak se s tímto nepříjemným obdobím co nejlépe vypořádat. Především se pak snažte poučit ze svých neúspěchů, vylepšovat své znalosti a nejrůznějšími způsoby si udržovat pozitivní mysl.

Share

Kategorie: Hledání práce

Štítky: , , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2019 KARIERA.CZ s.r.o.