Předsevzetí do roku 2009? Nedělat předsevzetí

Vydáno 31.prosinec 2008 v 11:08, Michaela Pličková

Každý z nás to zná. Každoročně si bereme tatáž předsevzetí, která nejpozději v půli ledna porušíme a začátkem února už jsme ve staré známé zaběhané rutině. Ani tento rok nebude nijak výjimečný. Nic se nezmění. Stop. Tentokrát to může dopadnout jinak.

Zapomeňte na nereálná předsevzetí a projděte si následující seznam. Existuje mnoho maličkostí, které můžete ve svém životě změnit. Tolik maličkostí, které vás mohou udělat spokojenějšími. Pakliže těmto věcem dáme nálepku „předsevzetí“, pravděpodobnost, že se něco změní, značně klesne.

Přestat kouřit také nelze ze dne na den.

„Jednou vyhraju olympiádu“

Zrevidujte svůj životní plán a ponechejte v něm pouze věci, které skutečně jednoho dne uděláte. Ty, které se pouze chystáte udělat, raději vyškrtněte. Smiřte se s tím, že na Mount Everest už to do čtyřicítky nestihnete, nikdy nebudete řídit formuli 1 a nikdy nenapíšete knihu. Nechce se vám se svými plány loučit? V tom případě je uskutečněte.

„Letos zhubnu dvacet kilo“

Nemusíte strávit hodiny v posilovně a totálně překopat svůj jídelníček. Stačí, když občas půjdete po schodech, místo abyste jeli výtahem, dáte si nějaké to ovoce, omezíte kouření, nebo do práce začnete chodit pěšky. I malý krok je krok.

„Budu více společenský“

Lvem salónu se člověk nestane přes noc. Raději než na nové příležitosti se zaměřte na staré přátelé a na svého partnera. Vymezte si čas a kontaktujte své dobré kamarády. Kdy jste byli naposledy na kafi či na fotbale? A kdy jste naposledy absolvovali romantickou večeři při svíčkách? Nemluvě o kině, divadle, cirkusu, zoo,…  Možností je skutečně mnoho.

„Jednou budu mít vlastní firmu“

Začněte konečně s vlastním s podnikáním, nebo to nechejte plavat a raději se zaměřte na realitu. Je tolik věcí, ve kterých se můžete zlepšovat a budovat vlastní zaměstnaneckou kariéru. Umíte jazyk? Máte řidičák? Počítače jsou vaším koníčkem? A soft-skills ovládáte? Vždy je co se učit.

„Změním svůj styl“

Půjdete do obchodu a nakoupíte tunu nového oblečení? Vyhodíte veškerý obsah své skříně? I ten svetr, který vám před dvaceti lety upletla babička? Nemusíte se pouštět do tak radikálních změn. Kupte si nový parfém, běžte na kosmetiku, nebo se nechejte ostříhat. Šatník měňte postupně během celého roku. Můžete si například vyhradit určitou část měsíčního platu na nákupy.

Existuje mnoho dalších předsevzetí, které lidé na sebe berou. Nevynechávat snídani, uklidit si v kanceláři, přestat chodit pozdě.  I u nich ale platí – vždy raději postupujte po malých krůčcích. Nesnažte se vše změnit najednou. Vždyť budete mít ještě mnoho let na mnohá další malá předsevzetí.

Kategorie: Osobnostní rozvoj

Štítky: ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2017 KARIERA.CZ s.r.o.