Vydělávejte. A využijte k tomu internet

Vydáno 13.březen 2009 v 10:28, Michaela Pličková

Internet už dlouho není pouze místem, „kde člověk najde prostě všechno“, změnil se do uživatelsky velice aktivního a rozsáhlého sociálního prostředí, které nabízí mnoho možností využití. Například k vydělávání peněz.

Přinášíme vám několik nápadů, jak lze z koníčka udělat „bokovku“ a přijít si tak díky internetu na nějaké peníze.

Prodejte fotky z dovolenéVydělávejte na internetu.

Rádi fotíte? Známí si nemůžou vynachválit, jak pěkné obrázky jejich svatby jste udělali? Baví vás to? Zkuste svoje fotografie prodat. Existuje nespočet serverů, které kupují a prodávají obrázky, fotografie, videa, zvuky, prostě cokoliv.

Můžete zkusit například tyto stránky:

www.submit.shutterstock.com, www.dreamstime.com, www.bigstockphoto.com, www.istockphoto.com apod.

Jste odborník? Nabídněte se!

Máte-li nějaké speciální dovednosti, například v oblasti nových technologií, personalistiky, práva, marketingu apod., nebojte se nabídnout společnostem svoje služby. Najděte si na internetu společnosti, jejichž činnost souvisí s vaší specializací a nabídněte jim svoje konzultace, expertní analýzu, posudek, spolupráci.

Pokud nebudete mít štěstí na českém trhu, nebojte se využít svoje znalosti cizího jazyka.

Blogujete? Dělejte to za peníze.

Pokud jste se zamilovali do psaní vlastního blogu, můžete zkusit tuto činnost povýšit na práci. Mnoho internetových serverů hledá redaktory a přispívatele a co si budeme povídat, lidí, kteří umí dobře psát, nikdy není dost.

I zde opět platí – nebojte se nabídnout se a zužitkujte svoje znalosti angličtiny.

Další možností, jak skrze blog vydělat nějaké peníze, je psát na vlastní pěst. Máte zajímavý nápad, který by mohl zajímat investory? Jste odborník na nějakou problematiku? Pište si svůj blog.

Ale nebuďte pasivní – zasíťujte se. Dejte o sobě na internetu vědět. Používejte sociální služby, jako je facebook či twitter. Buďte vidět. Jen tak vás někdo osloví.

Jste technický typ? Pište recenze.

Pokud rozumíte technice, mobilním telefonům, počítačům, autům, čemukoliv, pusťte se do psaní recenzí nových výrobků pro odborné servery. Společností, které hledají spolupracovníky pro tuto činnost, je v českém prostředí nespočet.

Činností, které mohou vést ke zisku a dají se provádět on-line, existuje ještě celá řada. Stačí být jen trochu kreativní. Doufáme, že jsme vás naším článkem inspirovali a také motivovali k tomu realizovat nějaký nápad a pokusit se zhodnotit na internetu vlastní znalosti.

Kategorie: Osobnostní rozvoj

Štítky: , , , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Comments are closed.


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2017 KARIERA.CZ s.r.o.