AIESEC: Teorie v praxi

Vydáno 30.září 2012 v 09:46, redakce, 1 komentář

JENOM vyplněná kolonka vysokoškolské vzdělání v dnešní době už nestačí. Zaměstnavatelé hledají u studenta nejen teoretické vědomosti, ale také přidanou hodnotu v podobě pracovní zkušenosti. Důvodů je hned několik. Reálná pracovní zkušenost vypovídá o proaktivitě a ambicích studenta. Je však také zárukou toho, že umí doručit požadovaný výsledek, zvládat stresové situace a pracovat v týmu.

AIESEC, celosvětově největší studenty řízená organizace, pracuje s mladými aktivními studenty. Reálná práce na projektech je podporovaná vzdělávacími tréninky, které členové doplňují v týmech nebo jejich vedením. Studenti si mohou vyzkoušet práci v marketingu, lidských zdrojích, obchodním oddělení či ve financích. Získané zkušenosti jsou díky úzkému napojení na korporátní sféru oceňované taktéž předními společnostmi na českém trhu.

Příkladem spojení vědomostí ze školy a zkušeností z praxe je i bývalý člen AIESEC, Robert Chvátal, současný generální ředitel T-Mobile Rakousko. Během studií se chopil nabízené šance v AIESEC a poměrně rychle vystoupal až na pozici prezidenta česko-slovenské a české pobočky. Díky nabídce zahraničních stáží se s organizací dostal také do Kanady a Dánska. Skutečný zlom jeho kariéry přišel v roce 1992, kdy díky projektu Career Days získal pozici Assistent Manager ve společnosti Proctor&Gamble. Svoje nabyté zkušenosti následně využil ve společnosti T-Mobile, kde se vypracoval až na ten nejvyšší post.

Na internetové stránce AIESEC se můžeš dočíst více inspirativních příběhů bývalých a současných členů. Pro každého, kdo se nebojí vyzkoušet něco nové, poskytuje AIESEC mnoho možností jeho dalšího osobního a profesionálního rozvoje. Přihlášky pro nové členy jsou již otevřené do 28. září. Pro další aktuality můžeš také sledovat Facebook stránky. Začni psát i ty příběh svojí kariéry a staň se členem.

Kategorie: Pro studenty a absolventy

Štítky: ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Komentáře ke článku “AIESEC: Teorie v praxi”

  1. Renata Rézlová napsal:

    Dobrý den,
    chci se zeptat,kolik si můžu letos přivydělat,abych nedávala daňové přiznání
    je to stále 6000 za rok nebo se něco změnilo.Děkuji za odpověd Rézlová

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2017 KARIERA.CZ s.r.o.