Jak Vám pracovní stáž v zahraničí pomůže do životopisu?

Vydáno 8.květen 2012 v 19:01, redakce

S příchodem jara si téměř každý vysokoškolák začíná plánovat aktivity na letní prázdniny. Získávání praxe nebo cestování? Práce nebo relaxace? Proč všechno nespojit dohromady a nevyrazit s AIESEC na stáž a navíc získat unikátní řádku do životopisu?Studentská organizace AIESEC Vám přináší jedinečnou příležitost vyjet na stáž do jedné z mnoha zemí celého světa (do zemí střední, východní a jihovýchodní Evropy, do Asie, Afriky a Jižní Ameriky). K dispozici jsou dva druhy stáží – kulturní a odborné.

Kulturní stáže

Kulturní stáže jsou připraveny pro studenty bakalářských programů. Cílem je seznámit studenty s novými kulturami a pomoci lidem v rozvojových zemích. Stážisté pomáhají na projektech zaměřených na vzdělávání, životní prostředí, osvětu nemocí, rozvoj zemědělství, prosazování lidských práv, boj proti chudobě, mezikulturní porozumění apod. Výběr je široký, a proto si každý, kdo má zájem vyjet, jistě vybere.

Nejen, že výše zmíněná stáž obohatí Váš životopis, ale přinese Vám i spoustu zážitků a pomůže Vám při Vašem osobnostním růstu. Slovy stážisty Juraje: „Stáž vás posune dál jako osobnost, přinese vám jistou dávku odvahy a sebejistoty.“ Kromě toho Vám zahraniční pracovní zkušenost pomůže při zlepšování jazykových dovedností, které byste na jazykovém kurzu jen těžko získávali.

Odborné stáže

Odborných stáží se účastní studenti magisterských oborů. Škála profesionálně zaměřených oborů je velmi široká. AIESEC nabízí stáže pro studenty technických, pedagogických a ekonomických oborů. Pro stážisty je zde nejen příležitost zdokonalit se v jazyce a poznat novou kulturu, ale navíc i využít své teoretické poznatky ze školy v praxi.

Mezi aktuální odborné stáže připravené pro zájemce patří Global Entrepreneurship, Elite Internship, Technical Traineeship a Oversea Teaching Programme. Rozhodně si můžete být jistí, že Vám AIESEC přináší kvalitní příležitosti a je jen na Vás, zda je využijete.

A jak se vlastně můžete se na stáž dostat? Jednoduché vyplnění přihlášky na stránkách je jen začátek. Každý program má jiná kritéria, ale všeobecně se testuje úroveň jazyků, komunikativní schopnosti a do hodnocení se započítává i dosažené vzdělání. Po absolvování výběrového řízení Vám pak už nestojí nic v cestě za Vaším životním zážitkem.

Všeobecně je náročnější se probojovat na stáže odborné, protože požadavky jsou vyšší. Výhodou je vyšší úroveň vzdělání (titul bakalář), znalost druhého cizího jazyka se považuje také za výhodu a neméně důležitý je také teoretický základ zvoleného oboru. Tyto stáže jsou delší a dražší.

A jak Vám tedy odborná stáž zlepší životopis? Nejenže tato mezinárodní pracovní zkušenost znamená výhodu na trhu práce a je žádoucí pro speciální studijní programy, ale je to i významná zkušenost pro Vás samotné, protože můžete otestovat svoje znalosti v praxi, zkonfrontujete své názory a získáte nové znalosti, které jistě využijete v budoucnu jak ve škole, tak v práci.

Zaujala-li Vás některá ze stáží, neváhejte, běžte na stránky projektu nastaz.cz a udělejte svůj první krok v cestě za zážitky!

AIESEC je největší mezinárodní studentská organizace na světě, působící ve více jak 100 zemí světa, na 1600 univerzitách. Inovativním způsobem přistupuje k zapojení a rozvoji mladých lidí. Studentům nabízí možnost zkusit si teorii v praxi, práci v týmu a přitom získat spoustu nových přátel. Realizuje krátkodobé a dlouhodobé zahraniční stáže do více jak 100 zemí světa. A díky těmto stážím Vám nabízí možnost účastnit se různých projektů po celém světě.

Ludmila Faltusová, AIESEC

Kategorie: Pro studenty a absolventy

Štítky:

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2017 KARIERA.CZ s.r.o.