Dotaz čtenáře: šikana v zaměstnání

Vydáno 7.únor 2019 v 15:13, redakce

Do redakce nám chodí stále více podobných příběhů. Zaměstnavatel nebo nadřízený dělá zaměstnanci v práci peklo a zaměstnanec neví, jak tomu zabránit. Poradíte našemu čtenáři? Máte podobnou zkušenost?

Dobrý den,

mám práci skvělou, ale nadřízené na nic. Vše se musí dělat dle jejich rozhodnutí a navíc jednají dle papíru a zpoza funkce a titulu.

Nevím, kam se mám obrátit. Neberou ani mé názory a navíc jejich nesmyslné pracovní příkazy nás nutí být i třeba 12 – 20 hodin v práci a to bez odpočinku. Přitom zaměstnavatel platí za směnu jen pouhých 6 hodin. Poukazoval jsem na toto, avšak je nic nezajímá a ani nezajímá život podřízených pracovníků. Nicméně je nám všem tvrzíno, že udělat se to musí a za každou cenu.

Nechce se mi odcházet, ale asi budu muset. S tím souvisí i to, že má rodina ztratí bydlení a dále stabilní příjem a sociální jistoty. Nikdo nebere v potaz ani to, že jejich rozhodnutí je nesmysl, ale udělat se to musí.

Výsledek? V práci nepřetržitě 12 a více hodin. Bez odpočinku a bez jídla. Musím podotknout, že jsem i pověděl, že se vedoucí pracovníci dopouštějí šikany na pracovišti a že to tak dál nejde, ale bylo se mé osobě vysmáto a na další pracovní den přidáno další a další práce.

Již nehodlám tomuto teroru přihlížet. Nadřízení pracovníci neustále opovrhují člověkem/zaměstnancem/a nadále dávají najevo, že jejich rozhodnutí je správné a nic je nezajímá, dále se s nima nejde domluvit a kterékoli volno, třeba k lékaři se musí sáhodlouze vysvětlovat. Jejich špatná rozhodnutí se dostala do té míry, že kvůli nim odešlo za rok 5 zaměstnanců. A to jistě není konečný počet.

Zajímalo by mne, kde mám vzít právní obranu proti těmto nadřízeným, kteří mají, i jak se dali slyšet, známé tam, kde je třeba. Jedná se o jednu inženýrku asi 22-letou a její kolegyni vysokoškolačku asi 26-letou a to bez praxe. Mé osobě je 45 a praxi mám dlouholetou, ale to je nezajímá.

Nebudu psát, v kterém podniku se toto děje záměrně. Neboť se obávám dalších sankcí vůči mé osobě.

Setkali jste se někdy s podobným jednáním? Poraďte našemu čtenáři, jak se Vám podařilo problém vyřešit.

Share

Kategorie: Pro zaměstnance

Štítky: ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2019 KARIERA.CZ s.r.o.