Jak donutit váš pracovní den, aby utíkal rychleji?

Vydáno 29.září 2009 v 11:32, Pavla Janečková

Jistě to znáte také. Někdy pracovní doba uběhne tak rychle, že se ani nestihnete vzpamatovat. Jsou ale dny, kdy se čas jakoby zastaví a Vy zoufale hypnotizujete minutovou ručičku na hodinách v kanceláři. Můžete udělat něco pro to, aby vám čas v práci utekl rychleji?

Je v práci nuda? vymyslete si nějakou zábavu, aby čas plynul rychleji.

Ano, mohli byste hrát hodiny piškvorky s kolegou v kanceláři. Ale ruku na srdce: Z takto strávené pracovní doby by nebyl nadšený ani váš šéf, ale nakonec ani Vy sami. Proto až se Vám příště bude zdát pracovní den nekonečný, vyzkoušejte některý z našich tipů. Pracovní doba uběhne rychleji a Vy přitom budete mít dobrý pocit.

Rozvíjejte přátelství

K tomu, aby Vám den utekl rychleji, je nezbytná dobrá společnost. Rozvíjejte proto vztahy se svými kolegy. Jistě mezi nimi najdete někoho, s kým máte hodně společného. Pokud budou vaši kolegové zároveň vašimi přáteli, rozhodně Vám pracovní doba uběhne příjemněji.

Poslouchejte muziku

Pusťte si svou oblíbenou hudbu. Uvidíte, že se Vám během chvilky zvedne nálada a budete se cítit mnohem spokojeněji. Předem však zjistěte, zda nebudete rušit nikoho z kolegů. Hudba je dobrý společník pro ukrácení času, ale jen do chvíle, než vás začne příliš rozptylovat.

Práci si rozdělte

Pokud děláte na projektu, u kterého nemáte přesně stanovené jednotlivé kroky, vytvořte si vlastní menší milníky. Budete si tak jistí, že práci zvládáte v přijatelném čase. Pokud si pracovní den tímto způsobem rozčleníte na několik kratších úseků, zvládnete toho za stejnou dobu více.

Odměňte se

Pokaždé, když dokončíte nějakou práci, odměňte se šálkem kávy nebo si na internetu přečtěte noviny. Odměna je mnohem sladší, když víte, že jste odvedli kus práce.

Zpestřete si pracovní dobu krátkou „chvilkou pro sebe“

Vyšetřete si pár minut jen pro sebe. Napište zprávu někomu z blízkých, přečtěte si své emaily nebo si prohlédněte fotky vaší rodiny. Někdy si člověk prostě jen potřebuje připomenout proč (nebo pro koho) dělá to, co dělá.

Hýbejte se

Pokud cítíte, že jste se „zasekli“ a nejste schopni soustředit se na práci, vstaňte a udělejte si krátkou procházku po kanceláři. Změníte tak nejen činnost, ale přijdete na jiné myšlenky. Obvykle stačí jen několik minut a výsledek je zaručen.

Uspořádejte s kolegy soutěž

Jednou z možností, jak si ukrátit pracovní dobu, je vymyslet soutěž, ve které byste se mohli utkat se svými spolupracovníky. Je jedno, jestli půjde o množství vyřízených objednávek nebo počet obsloužených zákazníků. Účinek takové strategie je dvojí: Pracovní doba vám uteče mnohem rychleji a navíc zvýšíte svoji produktivitu.

V každém zaměstnání člověka potkají dny dobré a horší. Pokud ale máte pocit, že se všechny pracovní dny nesnesitelně vlečou a profese vás vůbec nenaplňuje, nastal možná čas poohlédnout se po místě jinde. Za zkoušku to jistě stojí.

Share

Kategorie: Pro zaměstnance

Štítky: , , , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2020 KARIERA.CZ s.r.o.