JAK V KAŽDODENNÍM KOLOTOČI DOSÁHNOUT LEPŠÍHO POCITU Z PRÁCE

Vydáno 2.říjen 2017 v 10:21, redakce

Ideální stav nastane, pokud je práce zároveň koníčkem. To se bohužel nepoštěstí všem, ale fajn je být alespoň co nejblíže oboru, který nás zajímá. Nebuďte těmi, pro které je práce jen nutné zlo a prostředek k obživě.

PODÍVEJTE SE PO NOVÉ PRÁCI

Nikdy nerezignujte. Jestli chodíte do práce s totálním KOPRem (nemůžeme zkratku přesně pojmenovat po písmenech, ale znamená velký odpor k práci), nemá smysl se každé ráno pokoušet znovu a znovu motivovat. Využijte situace, kdy lidé chybí snad ve všech oborech a změňte práci. Můžete si navíc i výrazně finančně polepšit. Nabídek práce je dost.

Vzhledem k tomu, jak rychle život běží a čas je to nejcennější, doporučujeme i v pozdějším věku zvážit druhou kariéru. Třeba jste si až po čtyřicítce či padesátce uvědomili, co byste skutečně rádi dělali. Stojí to za to! Hledání toho, co v životě dělat, je celoživotní proces, nemusíte přece 50 roků nést následky jednoho špatného rozhodnutí.

A ještě jedna důležitá věc. Vzpomeňte si, jak nás dokázali někteří pedagogové nadchnout pro některý předmět ve škole (a jiný zase napořád znechutit). Jak to, že od té doby milujeme historii nebo matematiku? Je to tím, že na nás přenesli trochu své vášně pro obor. Co když v sobě tuto vášeň stále máte, jen momentálně ukrytou? Co když je to jen protivný šéf nebo nesmyslné úkoly v práci, které Vám brání se radovat z toho, co děláte. Uvažujte i o tom, začít pracovat na sami na sebe. Začněte klidně jen jako vedlejší činnost a uvidíte, kam Vás to zavede.

VZTAHY NA PRACOVIŠTI

Protože v práci trávíme tolik času, stojí za to budovat dobré vztahy na pracovišti. Když můžete, prospějte kolegům. Pokud můžete, nabídněte pomoc či prokažte laskavost.

STANOVTE SI CÍLE A K NIM SMĚŘUJTE SVÉ ÚSILÍ

Kromě dlouhodobých cílů si stanovte i ty menší, ideálně na každý den. Když dokončíte, co jste si předsevzali, budete se cítit moc dobře. Stanovujte si reálné cíle.

Když vidíte, kde jsou ve firemních procesech slabiny, neváhejte je sami zlepšit či zlepšení navrhnout. Časem si tímto postojem můžete zajistit kariérní postup.

NEOBĚTUJTE SE

Nepřinášejte na svůj úkor firmě oběti. Nezapomeňte, že čas v práci je potřeba kompenzovat nějakými volnočasovými aktivitami. Nerezignujte na ně. Věnujte se rodině.

 

 

Share

Kategorie: Osobnostní rozvoj, Pro zaměstnance

Štítky: , , , , , , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.