MZDOVÉ BONUSY

2018-01-15 14:49:24, redakce, Pro zaměstnance, Pro firmy

Máte přehled o všem, co Vám Váš zaměstnavatel může nabídnout? Hlavně velké firmy mívají bohatý program pro své zaměstnance. Přinášíme Vám seznam nejčastějších bonusů - zkuste se poptat na personálním oddělení.

STRAVENKY - proč jsou výhodné?

Ze stravenky nehradí zaměstnavatel ani zaměstnanec odvody na sociální a zdravotní pojištění. Stravenky jsou opravdu lepší, než kdybyste dostali místo stravenek přidáno. Stravenka je daňově uznatelná až do 55% nominální hodnoty. Můžete s ní platit i v obchodech s potravinami, takže je dokáže utratit opravdu každý.

CESTOVNÉ

Pokud za prací dojíždíte daleko a stojí Vás cesta hodně peněz, zkuste požádat o příspěvek na dopravu (tento příplatek se ale daní stejně jako byste dostali o stejnou částku přidáno).

PŘÍSPĚVKY NA PENZIJNÍ SPOŘENÍ

A od roku 2017 je možný příspěvek až padesát tisíc na osobu a rok. Z tohoto příspěvku se neodvádí zdravotní a sociální pojištění, narozdíl od situace, kdy byste obdobný finanční bonus dostávali ve mzdě. V Česku tento benefit čerpá více než 1,4 milionu zaměstnanců. Příspěvek na životní pojištění příliš nedoporučujeme, je výrazně méně výhodný než penzijní spoření.

KURZY A VZDĚLÁVÁNÍ

Typicky jazykové kurzy či kurzy práce na počítači, méně často rekvalifikační kurzy. Využít tento benefit velmi doporučujeme - otevírá se Vám do budoucna cesta k lepším pracovním pozicím. Navíc ze zkušeností víme, že tyto kurzy řada zaměstnanců zcela opomíjí, takže není výjimkou, že budete mít lektora sami pro sebe. A to už se opravdu můžete třeba v angličtině pohnout z místa.

DALŠÍ MOŽNÉ BENEFITY

prodej výrobků firmy zaměstnancům za zvýhodněné ceny.