Pět minut do práce. Výhoda?

Vydáno 2.listopad 2009 v 13:19, Michaela Pličková

Při hledání práce se lidé často řídí větou: „Abych to neměl daleko“. Při hledání nového domu či bytu postupují úplně stejně. Aby to nebylo daleko od práce. Bydlet blízko místa výkonu povolání má spoustu výhod. Člověk nemusí tak brzy vstávat, na oběd si může skočit domů, po pracovní době je hned doma. Ale má to i jisté nevýhody. Některá úskalí bydlení blízko kanceláře se můžete dočíst v našem článku.

Pozdní příchod se neomlouváVýhodou je, že můžete do práce chodit pěšky.

Vaši nadřízení nebudou mít pochopení pro vaše pozdní příchody. Vždyť přeci bydlíte za rohem. Připravte se na to, že, nehledě na situaci, musíte být v práci včas.
Na druhou stranu, bydlíte-li blízko, paradoxně je mnohem snadnější přijít pozdě. Člověk si rád pospí, když mu cesta do práce zabere jen pět minut chůze. Od vstávání na poslední chvíli je jen krůček k pozdnímu příchodu.

Připravte se také na to, že bydlet kousek od práce znamená, že lidem budete připadat lehce dosažitelní. Přestože v práci nebudete, jste přece za rohem. Proč by vám nezavolali?
Také se připravte na to, že to budete právě vy, kdo bude pracovat přesčas. Jak by mohl déle zůstat pan Novák, když mu o půl šesté jede poslední autobus?

Soukromí

Je velmi pravděpodobné, že vaši spolupracovníci prochází kolem vašeho domu. Připravte se na to, že před nimi nic neutajíte. Uvidí vaše auto před domem, když jste říkal, že nebudete doma, uvidí, když půjdete ven, přestože byste měl být na nemocenské. Uvidí toho dost. Naruší vám to soukromí.

Malý svět

Krátkou cestou z práce se ochuzujete o zajímavé situace a zajímavá místa. Váš svět, ve kterém se pohybujete, je vcelku malý. Může se stát (pokud většinu času trávíte v práci či doma), že nebudete dostávat dostatek nových podnětů a propadnete špatné náladě.

Bydlení blízko pracoviště má spoustu výhod i nevýhod. Nastínili jsme největší úskalí, která vás mohou potkat. To, pro jakou adresu se nakonec rozhodnete, záleží jen na vás a na vašich požadavcích. Koneckonců, pokud vám to nebude vyhovovat, můžete se kdykoliv přestěhovat.

Kategorie: Pro zaměstnance

Štítky: , , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2017 KARIERA.CZ s.r.o.