Tip pro muže: proč (ne)flirtovat v práci

2019-08-22 15:30:53, redakce, Pro zaměstnance

Podle odhadů se třetina lidí seznámí se svým partnerem právě v práci. To je hodně vysoké číslo, ale když uvážíme, kolik času trávíme v pracovním kolektivu, není nijak překvapivé. Než začnete v práci flirtovat, dobře zvažte možné scénáře.

V práci číhá spousta pokušení, potkávají se lidé se stejnou profesí, jezdí se na teambuildingové akce, konají se firemní večírky s konzumací alkoholických nápojů. Ideální živná půda pro flirt.

Jsem ženatý a flirtuje se mnou kolegyně

Pokud máte doma ženu a děti, přemýšlejte 1000x než se do čehokoliv pustíte. Možná začínáte mít pocit, že Vám žena nerozumí, nemáte si co říct, pořád na Vás chrlí jeden požadavek za druhým, na návštěvu tchýně se Vám každý víkend opravdu nechce, jste unavený a vyčerpaný. Pak se objeví v práci mladá kočka, která Vám začne lichotit a je jí hodně vidět do výstřihu. Zbystřete. Co po Vás chce? Je to jen flirt? Chce s Vámi spát? Jistěže ano, jste přece atraktivní muž. Jaké by to bylo? To nejde, to by se provalilo. Ale co když ne? Tak teď STOP a přemýšlejte. Nejspíš se to opravdu provalí, můžete si velmi pravděpodobně zničit manželství. Skončíte rozvedený a s alimenty na krku a kočka bude pryč, případně Vás donutí si ji vzít a pořídit si druhou várku dětí.

Pokud jste nezadaný, nemusí flirt/vztah v práci končit tak dramaticky

Promyslete:

Než flirt začnete

S flirtem opatrně, protože to může druhá strana vzít mnohem víc vážně, než vy jste to původně zamýšlel. A když to pak třeba nechcete "dotáhnout" do konce, můžete očekávat i nepřátelství. Uražená ješitnost dokáže velké věci. Když už se do flirtu pustíte, buďte diskrétní a korektní. Nesvěřujte se kolegům. Chovejte se tak, ať nikdo nic nepozná a udržte pracovní tempo.

Flirtu a práci zdar!