REFERENT DOPRAVNÍCH PŘESTUPKŮ

Stručná náplň práce: Vedení správního řízení o přestupcích proti bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích, podle zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích a podle zákona o pojištění odpovědnosti za újmu způsobenou provozem vozidla.

Místo výkonu práce: Český Těšín

Platová třída: 10 - podle nař. vlády č. 341/2017 Sb., o platových poměrech zaměstnanců ve veřejných službách a správě

Pracovní poměr: na dobu neurčitou

Termín nástupu: dle dohody

Předpoklady:

  • fyzická osoba, která dosáhla věku 18 let, je způsobilá k právním úkonům, ovládá jednací jazyk
  • občan ČR nebo cizí státní občan s trvalým pobytem v ČR
  • bezúhonnost (§ 4, odst. 2 zák.č. 312/2002 Sb.)
  • zdravotní způsobilost

Kvalifikační požadavky:

  • ukončené vysokoškolské vzdělání min. v bakalářském studijním programu
  • vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu právo a právní věda, právo nebo bezpečnostně právní studia na vysoké škole v České republice vítáno

Ostatní požadavky:

  • znalost právních předpisů vztahujících se k vykonávané práci – zák. č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů (zákon o silničním provozu), zák. č. 56/2001 Sb., o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích, zák. č. 30/2024 Sb., o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla, zák. č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, a zák. č. 500/2004 Sb., správní řád
  • orientace v oblasti trestního práva
  • praxe ve veřejné správě v oblasti dopravních přestupků vítána
  • zkušenosti s šetřením dopravních nehod vítány
  • velmi dobrá znalost práce s PC
  • samostatný úsudek a rozhodování, výborné komunikační dovednosti v písemném a mluveném projevu
  • vysoké pracovní nasazení, flexibilita, odolnost vůči stresu, ochota vzdělávat se
  • znalost polského jazyka vítána
  • osvědčení o vykonání zkoušky zvláštní odborné způsobilosti při přestupkovém řízení ve věcech bezpečnosti a plynulosti provozu na pozemních komunikacích a správních řízeních souvisejících vítáno
  • řidičské oprávnění skupiny B

Nabízíme:

  • 5 týdnů dovolené
  • dalších 5 dnů placeného volna nad rámec dovolené
  • pružnou pracovní dobu
  • příspěvek zaměstnavatele na stravování
  • příspěvek na penzijní připojištění
  • příspěvek zaměstnavatele na rekreaci, zdravotní, kulturní a sportovní aktivity
  • zajímavou práci u stabilního zaměstnavatele

Upozorňujeme: Na volné pracovní místo je vyhlášeno výběrové řízení, více na www.tesin.cz v sekci informace pro občany/volná pracovní místa.

Firma: Město Český Těšín

Kontakt: Iveta STAFINSKI
náměstí ČSA 1/1, 737 01 Český Těšín

Telefon: 553035364

Místo práce: Český Těšín