Referent/ka Oddělení dokumentace a spisové služby

Náplň práce:

  • Zajišťování agendy fází daňového řízení nebo správy více druhů daní, poplatků nebo jiných obdobných peněžitých plnění.
  • Zajištění řádného chodu centrální podatelny OFŘ (včasné odeslání a doručení veškerých dokumentů), zajištění manipulace s dokumenty (příjem, zpracování, zaevidování), zpracování elektronických podání, digitalizace dokumentů a obsluhy datové schránky.
  • Zajištění distribuce doručené pošty na sekretariáty odborů/sekcí OFŘ, svozu zásilek k vypravení.
  • Zajištění agendy zadávání externích subjektů do systému AVISME, včetně zadávání plných mocí.
  • Zajištění určené činnosti výpravny pošty (kontrola úplnosti a správnosti údajů, příprava a odevzdání k poštovní přepravě).
  • Provádění činností spojených s chodem centrální spisovny OFŘ (zajištění systému uspořádání spisů, inventarizace spisového materiálu, uložení spisů po dobu skartačních lhůt, zajištění skartačního řízení a likvidace vyřazených dokumentů v souladu se SŘ FS ČR).
  • Spolupodílení se na vyhledávání dokumentů k nahlížení nebo k zapůjčení a vyhledávání dokumentů v elektronickém systému spisové služby.
  • Zajištění provádění digitalizace dokumentů v listinné podobě do určeného formátu pro začlenění do elektronického daňového spisu, provádění konverze dokumentů z moci úřední pro potřeby úřadu OFŘ.
  • Zajištění podávání základních informací občanům o daňovém řízení, organizaci úřadu, způsobech vyřízení věcí.
  • Zajištění informovanosti FÚ o nabytí právní moci rozhodnutí vydávaných OFŘ.

Požadavky:

  • středoškolské vzdělání s maturitní zkouškou
  • systematičnost, samostatnost, preciznost, znalost českého jazyka slovem i písmem a pozitivní přístup a zájem být týmovým hráčem.

Nabízíme:

  • systematické vzdělávání
  • místo výkonu práce BRNO
  • pružná služební doba,
  • 25 dní dovolené,
  • 5 dní indispozičního volna,
  • 1 den placeného služebního volna k zařízení osobních záležitostí,
  • až 5 dnů služebního volna k individuálním studijním účelům,
  • stravenky
  • karta Multisport sloužící ke sportovním a relaxačním aktivitám (i pro rodinné příslušníky),
  • a další benefity

Pokud Vás nabídka zaujala, budeme se těšit na Vaši přihlášku, která je podmínkou pro zařazení a účast ve výběrovém řízení. Výčet náležitostí přihlášky a k ní požadovaných ověřených dokladů, včetně způsobu jejího podání, naleznete v úplném znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení uveřejněném na:

Posuzovány budou žádosti podané ve lhůtě do 6. 5. 2024, tj. v této lhůtě zaslané služebnímu orgánu prostřednictvím provozovatele poštovních služeb na adresu služebního úřadu Masarykova 427/31, Brno 602 00, nebo osobně podané na podatelnu služebního úřadu na výše uvedené adrese. Žádost lze podat rovněž v elektronické podobě s uznávaným elektronickým podpisem na elektronickou adresu služebního úřadu podatelna5000@fs.mfcr.cz nebo prostřednictvím veřejné datové sítě do datové schránky xjsn2gp.

Žádosti doručené po stanovené lhůtě budou z výběrového řízení vyřazeny.

Obálka, resp. datová zpráva, obsahující žádost včetně požadovaných listin (příloh) musí být označena slovy: „Neotvírat“ a slovy „Výběrové řízení na služební místo 500185 odborný referent/ vrchní referent Oddělení dokumentace a spisové služby Odbor podpory řízení“.

Firma: Generální finanční ředitelství

Kontakt: Radka SEMMELBAUEROVÁ DiS.
Lazarská 15/7, 117 22 Praha 1 - Nové Město

Telefon: 296854398

Kód: 500185

Místo práce: Brno