Referent/referentka dopravních přestupků

Městská část Praha 6 - Úřad městské části Československé armády 23, 160 52 Praha 6 zastoupená tajemníkem Úřadu městské části

v souladu s ust. § 7 zákona č. 312/2002 Sb. Sb., o úřednících územních samosprávných celků a o změně některých zákonů, ve znění pozdějších předpisů, vyhlašuje výběrové řízení na obsazení 5 pracovních míst úředníka/úřednice

referent/referentka dopravních přestupků

Platové zařazení: platový tarif v 10. platové třídě je stanoven ve výši od 23 390 do 34 370 Kč a bude určen podle délky praxe, doby péče o dítě a doby vojenské základní (náhradní) služby, osobní příplatek může být poskytnut až do výše 34 370 Kč.

Co Vám nabídneme ještě:

  • pružnou pracovní dobu
  • 5 týdnů dovolené
  • 3 „sick days“
  • Další dny volna Vám dáme například na zařízení osobních záležitostí, doprovod Vašeho prvňáčka v jeho první školní den aj.
  • benefity v hodnotě minimálně 30 tisíc Kč ročně (plně hrazené e-stravenky 100 Kč, roční kupón MHD na území hl. m. Prahy, příspěvek na penzijní připojištění aj.)
  • Nabídneme Vám také zajímavé možnosti vzdělávání.
  • Výkon práce: Praha - Břevnov
  • Děti Vám pomůžeme umístit do naší dětské skupiny, která je opravdu v krásném a klidném prostředí, navíc je certifikovanou „Školkou v pohybu“.
  • Pro dny volna pro Vás máme možnost rekreace v jedné z nejkrásnějších lokalit u Slapské přehrady.

Jak si představujeme Vás:

náplň Vaší práce (příklady požadovaných prací):

  • Zajišťujete veškeré úkony prvoinstančního správního orgánu v řízení o dopravních přestupcích, projednávání dopravních přestupků a rozhodování o nich včetně vedení řízení o zadržení řidičského průkazu (dle zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v pl. znění, jakož i v souladu se zákonem č. 500/2004 Sb., správní řád, v pl. znění a zákonem č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, v pl. znění)
  • Vedete přestupkové spisy
  • Prověřujete došlá oznámení, zjišťujete podmínky pro zahájení přestupkového řízení
  • Zahajujete správní řízení, zajišťujete účast osob na ústním jednání, vedete ústní jednání a sepisujete protokol o ústním jednání, protokol o výslechu svědka, provádíte dokazování apod.
  • Vyhotovujete rozhodnutí (zejména o vině a správním trestu, zadržení řidičského průkazu apod.)
  • Spolupracujete s policejními orgány, státními zastupitelstvími, soudy apod.
  • Plníte další úkoly dle pokynu vedoucího

Bližší informace poskytne:

Mgr. Robert Ripa, DiS., vedoucí Odboru přestupkového řízení,  telefon: 220 189 761

Petr Kadlec, DiS., vedoucí Oddělení objektivní odpovědnosti DP, telefon: 220 189 981

Požadované vzdělání:

  • vysokoškolské vzdělání v magisterském studijním programu právo a právní věda, právo nebo bezpečnostně právní studia na vysoké škole v České republice
  • vysokoškolské vzdělání v magisterském nebo bakalářském studijním programu v jiné oblasti za podmínky následného prokázání odborné způsobilosti vykonáním zkoušky u Ministerstva vnitra ČR po přijetí do pracovního poměru nebo
  • vyšší odborné vzdělání při splnění podmínek ustanovení § 112 odst. 9 zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich.

Požadované znalosti a dovednosti:

  • vítána znalost zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích, v pl. znění, zákona č. 500/2004 Sb., správní řád, v pl. znění, zákona č. 250/2016 Sb., o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, v pl. znění
  • vítána praxe v zajišťování a vyřizování agendy dopravních přestupků v rozsahu pravomoci příslušného územně samosprávního celku (orgánu prvního stupně)
  • velmi dobré komunikační dovednosti, schopnost jednání s lidmi
  • schopnost samostatné i týmové práce, pečlivost, zvládání psych. zátěže, schopnost pracovat pod tlakem a organizovat si svoji práci
  • velmi dobré vyjadřovací schopnosti v písemném i mluveném projevu v českém jazyce
  • vítána úspěšně složená zkouška podle vyhlášky č. 512/2002 Sb., o zvláštní odborné způsobilosti pro výkon správních činností:
  • - pro výkon správních činností při přestupkovém řízení ve věcech bezpečnosti a  plynulosti  provozu na pozemních komunikacích a správních řízeních souvisejících,
  • - od 01.07.2024 při správním rozhodování o řidičských oprávněních a řidičských průkazech
  • (povinnost složit zkoušky do 18 měsíců od uzavření pracovního poměru, případně předložit doklad o uznání rovnocennosti vzdělání).

Předpoklady pro vznik pracovního poměru úředníka stanoví § 4 zákona č. 312/2002 Sb.:

- státní občan ČR, popř. fyzická osoba, která je cizím státním občanem a má v ČR trvalý pobyt

- dosažení věku 18 let

- plná svéprávnost

- bezúhonnost

- ovládání českého jazyka.

Úplné znění oznámení o výběrovém řízení naleznete na www.praha6.cz - Úřední deska - Volná pracovní místa nebo na www.praha6.cz - Menu - Volná pracovní místa:

Pokud Vás nabídka zaujala, budeme se těšit na Vaši přihlášku, která je podmínkou pro zařazení a účast ve výběrovém řízení. Výčet náležitostí přihlášky a k ní požadovaných ověřených dokladů, včetně způsobu jejího podání, naleznete v úplném znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení.

Neodpovídejte, prosím, prostřednictvím odpovědního formuláře na této stránce.

Přihlášku s požadovanými doklady je nutno doručit v uzavřené obálce tak, aby ji vyhlašovatel obdržel nejpozději dne 30.04.2024 v podatelně Úřadu městské části Praha 6, Československé armády 601/23, Praha 6. Přihlášku lze podat rovněž elektronicky prostřednictvím datové schránky městské části: bmzbv7c

Na obálku (do předmětu) prosím uveďte: NEOTEVÍRAT - výběrové řízení – dopravní přestupky

Firma: Městská část Praha 6

Kontakt: Ing. Miroslava NEUGEBAUEROVÁ
Čs. armády 601/23, 160 00 Praha 6 - Bubeneč

Telefon: 220189352

Místo práce: Praha 6

Poznámka: vhodné pro osoby ztp