Referent / referentka zdravotnictví – organizační podpora

Magistrát hlavního města Prahy je největším zaměstnavatelem územní samosprávy, který nabízí profesní uplatnění v celé řadě oborů. Aktuálně hledáme nového kolegu či kolegyni na pozici právník / právnička v odboru pozemních komunikací a drah.

Úplné oznámení o výběrovém řízení naleznete na úřední desce MHMP v rubrice Volná místa a kariéra na MHMP

Jaká bude Vaše náplň práce

  • vedení odvolacích řízení ke stavbám místních komunikací II. a nižších tříd vedených úřady městských částí
  • rozhodování o opravných prostředcích, námitkách podjatosti, předběžných opatřeních a nástrojích správního řádu v konkrétních odvolacích i prvostupňových spisech
  • zpracovávání obnovy řízení a přezkoumání napadeného rozhodnutí v přezkumném řízení
  • zastupování hl. města Prahy v soudních sporech
  • zajišťování výkonu státní správy v přenesené působnosti a činnosti pro veškeré komunikační stavby v hl. m. Praze z hlediska dodržování a uplatňování platných zákonů a vyhlášek
  • zajišťování výkonu pravomocných rozhodnutí
  • zpracovávání podkladů pro orgány soudů, státních zastupitelství a Policie ČR
  • řešení a zpracovávání přestupkových řízení podle zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, a zákona správní řád
  • zpracovávání odborných právních výkladů a stanovisek
  • výkon kontrolních prohlídek a státního dozoru ve věcech stavebního řádu

Jaké požadavky byste měl/a splňovat

  • VŠ Mgr. v oboru právo nebo právo a právní věda na vysoké školy v ČR
  • výhodou zaměření na stavební a správní právo
  • znalost práce na PC (MS Office, Internet)
  • komunikační dovednosti, dobré vyjadřovací schopnosti v písemném i mluveném projevu
  • pečlivost, samostatnost a zodpovědný přístup

Výhodou

  • orientace v oboru staveb komunikací
  • praxe v oboru stavebního a správního práva
  • znalost zákona o územním plánování a stavebním řádu (stavební zákon) a zákona správní řád, vše ve znění pozdějších předpisů

Co Vám můžeme nabídnout

  • platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. v platové třídě 12, možnost přiznání osobního příplatku po zkušební době, mimořádné odměny podle dosažených pracovních výsledků (více se dozvíte z úplného oznámení o výběrovém řízení)
  • po zapracování možnost občasné práce z domova
  • pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna
  • pracoviště v centru Prahy
  • podporu profesního i osobního rozvoje, další vzdělávání, mentoring a koučink
  • benefitní systém Cafeteria, příspěvek na roční jízdné MHD (Lítačka), příspěvek na stravování (elektronická stravenková karta), příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na rehabilitaci pro osoby se zdravotním postižením
  • možnost využití Multisport karty
  • příspěvek na bydlení i možnost služebního bytu
  • podporu slaďování pracovního a rodinného života, dětské skupiny a řadu dalších zajímavých zaměstnaneckých výhod

Pokud Vás nabídka zaujala, budeme se těšit na Vaši přihlášku, která je podmínkou pro zařazení a účast ve výběrovém řízení. Výčet náležitostí přihlášky a k ní požadovaných ověřených dokladů, včetně způsobu jejího podání, naleznete v úplném znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení uveřejněném na úřední desce na www.praha.eu a kariérních stránkách Magistrátu hl. města Prahy kariera.praha.eu.

Přihlášku s přílohami je třeba doručit nejpozději dne 16. dubna 2024do podatelny Magistrátu hl. města Prahy, Jungmannova č. 35/29, 111 21 Praha 1, nebo prostřednictvím datové schránky.

Firma: HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

Kontakt: Jitka Steinbachová
Mariánské náměstí 2/2, 110 01 Praha 1

Telefon: 236 00 3235

Kód: VR 64/24/PKD/S

Místo práce: Praha