Specialista / specialistka silničního správního úřadu (0980)

Magistrát hlavního města Prahy je největším zaměstnavatelem územní samosprávy, který nabízí profesní uplatnění v celé řadě oborů. Aktuálně hledáme nového kolegu či kolegyni na pozici specialista / specialistka silničního správního úřadu v odboru pozemních komunikací a drah.

Úplné oznámení o výběrovém řízení naleznete na úřední desce MHMP v rubrice Volná místa a kariéra na MHMP https://eud.praha.eu/pub/deska/6000004/4/6000003%23MHMPAWO0A020%23MHMP0BTC3M7M%230/6000003%23MHMPAWO0A020%23MHMP0BTC3M7M/UD_vyberove-rizeni_PKD_0980_spec.silnicniho.spr.uradu_VR76-24.pdf

Jaká bude Vaše náplň práce

  • posuzování návrhů právních norem a vypracovávání připomínek a námětů ve svěřené oblasti
  • podíl na přípravě návrhů právních předpisů ve svěřené oblasti
  • výkon státní správy v oblasti odvolacích řízení ve věcech rozhodnutí správních orgánů I. stupně
  • řešení správních deliktů v oblasti dopravy z hlediska zákona o pozemních komunikacích
  • sankční činnost na úseku poutačů a reklam umístěných na a v blízkosti komunikací
  • poradenská, konzultační a metodická pomoc městským částem hl. m. Prahy

Jaké požadavky byste měl/a splňovat

  • VŠ Mgr. / Bc.
  • znalosti či praxe v uplatňování správního řádu, zákona o odpovědnosti za přestupky a řízení o nich, zákona o pozemních komunikacích, a zákona o provozu na pozemních komunikacích
  • znalost práce na PC (MS Word, MS Excel, Internet)
  • dobré vyjadřovací schopnosti v písemném i mluveném projevu

Výhodou

  • znalost zákona o místních poplatcích a zákona o správních poplatcích
  • průkaz státního dozoru

Vítána znalost a praxe při výkonu státního dozoru v oblasti dopravy

Co Vám můžeme nabídnout

  • platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. v platové třídě 11, možnost přiznání osobního příplatku po zkušební době, mimořádné odměny podle dosažených pracovních výsledků (více se dozvíte z úplného oznámení o výběrovém řízení)
  • pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna
  • pracoviště v centru Prahy s výbornou dostupností
  • podporu profesního i osobního rozvoje, další vzdělávání, mentoring a koučink
  • benefitní systém Cafeteria, příspěvek na roční jízdné MHD (Lítačka), příspěvek na stravování (elektronická stravenková karta), příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na rehabilitaci pro osoby se zdravotním postižením
  • příspěvek na bydlení i možnost služebního bytu
  • podporu slaďování pracovního a rodinného života, dětské skupiny a řadu dalších zajímavých zaměstnaneckých výhod

Pokud Vás nabídka zaujala, budeme se těšit na Vaši přihlášku, která je podmínkou pro zařazení a účast ve výběrovém řízení. Výčet náležitostí přihlášky a k ní požadovaných ověřených dokladů, včetně způsobu jejího podání, naleznete v úplném znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení uveřejněném na úřední desce na www.praha.eu a kariérních stránkách Magistrátu hl. města Prahy kariera.praha.eu.

Přihlášku s přílohami je třeba doručit nejpozději dne 9.5.2024 do podatelny Magistrátu hl. města Prahy, Jungmannova č. 35/29, 111 21 Praha 1, nebo prostřednictvím datové schránky.

Neodpovídejte, prosím, prostřednictvím odpovědního formuláře na této stránce, nabídky zaslané přes odpovědní formulář nebudou bohužel do výběrového řízení zařazeny.

Firma: HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

Kontakt: Mgr. Gabriela Kolářová

Kód: VR 76/24/K

Místo práce: Praha