Vedoucí oddělení datového fondu

Magistrát hlavního města Prahy je největším zaměstnavatelem územní samosprávy, který nabízí profesní uplatnění v celé řadě oborů. Aktuálně hledáme nového kolegu či kolegyni na pozici vedoucí oddělení datového fondu v odboru volených orgánů.

Úplné oznámení o výběrovém řízení naleznete na úřední desce MHMP v rubrice Volná místa a kariéra na MHMP

Jaká bude Vaše náplň práce

  • systémové práce spojené s projekty vývoje systémů informačních a komunikačních technologií, programového vybavení nebo informačních služeb
  • podíl na přípravě a rozvoji řešení vývoje a údržby informačních systémů a programového vybavení v oblasti otevřených a dynamických dat, veřejného datového fondu a související datové architektury úřadu
  • koordinace organizačních, metodických a procesních činností
  • koordinace a vyhodnocování plnění platných principů Informační koncepce ČR v oblasti datové suverenity a nezávislosti a metriky digitálních služeb
  • vedení projektů ve výše uvedených oblastech
  • příprava dokumentace k veřejným zakázkám, posuzování nabídek a řízení realizace zakázek
  • zpracování stanovisek k podnětům, stížnostem, legislativním návrhům a strategickým materiálům

Jaké požadavky byste měl/a splňovat

  • VŠ vzdělání Mgr./Bc.
  • znalost principů modelování datové vrstvy enterprise architektury
  • orientace v postupech otevírání dat
  • orientace v cílech Informační koncepce ČR
  • orientace v postupech analýzy datového fondu
  • znalost anglického jazyka min. na úrovni B1 (dle SERR)
  • velmi dobrá uživatelská znalost práce s PC
  • min. 2 roky praxe ve vedení týmu zaměstnanců
  • dobré komunikační dovednosti, vyjadřovací schopnosti v mluveném i písemném projektu
  • manažerské dovednosti

Výhodou

  • zkušenost s projektovým řízením
  • znalost principů informační koncepce ČR pro oblast dat
  • znalost zákona č. 106/1999 Sb., o svobodném přístupu k informacím, v platném znění, zejména v oblasti otevřených dat
  • orientace v zákoně č. 131/2000 Sb., o hlavním městě Praze, v platném znění
  • orientace v zákoně č. 111/2009 Sb. o základních registrech, v platném znění
  • orientace v zákoně č. 365/2000 Sb. o informačních systémech veřejné správy, v platném znění
  • orientace v obecném nařízení GDPR ve vazbě na otevřená data

Co Vám můžeme nabídnout

  • platové zařazení dle nařízení vlády č. 341/2017 Sb. v platové třídě 12, možnost přiznání osobního příplatku po zkušební době, mimořádné odměny podle dosažených pracovních výsledků (více se dozvíte z úplného oznámení o výběrovém řízení)
  • pružnou pracovní dobu, 5 týdnů dovolené, 5 dní indispozičního volna
  • pracoviště v centru Prahy
  • podporu profesního i osobního rozvoje, další vzdělávání, mentoring a koučink
  • benefitní systém Cafeteria, příspěvek na roční jízdné MHD (Lítačka), příspěvek na stravování (elektronická stravenková karta), příspěvek na penzijní připojištění, příspěvek na rehabilitaci pro osoby se zdravotním postižením
  • možnost využití Multisport karty
  • příspěvek na bydlení i možnost služebního bytu
  • podporu slaďování pracovního a rodinného života, dětské skupiny a řadu dalších zajímavých zaměstnaneckých výhod

Pokud Vás nabídka zaujala, budeme se těšit na Vaši přihlášku, která je podmínkou pro zařazení a účast ve výběrovém řízení. Výčet náležitostí přihlášky a k ní požadovaných ověřených dokladů, včetně způsobu jejího podání, naleznete v úplném znění oznámení o vyhlášení výběrového řízení uveřejněném na úřední desce na www.praha.eu a kariérních stránkách Magistrátu hl. města Prahy kariera.praha.eu.

Přihlášku s přílohami je třeba doručit nejpozději dne 6. května 2024 do podatelny Magistrátu hl. města Prahy, Jungmannova č. 35/29, 111 21 Praha 1, nebo prostřednictvím datové schránky.

Firma: HLAVNÍ MĚSTO PRAHA

Kontakt: Jitka Steinbachová
Mariánské náměstí 2/2, 110 01 Praha 1

Telefon: 236 00 3235

Kód: VR 74/24/OVO/S

Místo práce: Praha