Životopis na papíře? Buďte originální

Vydáno 6.listopad 2009 v 15:09, Michaela Pličková

Je krize a tu pociťuje každý, kdo hledá práci. Je těžké se prosadit mezi množstvím uchazečů. Představte si to sami, personalistovi leží na stole třicet stejných životopisů. Podle čeho si vybere? Je na čase vymyslet novou strategii. Je na čase se prodat. Přinášíme vám jarní inspiraci na vaše nové originální CV.

Základem všeho je mít klasický životopis, ať již jako dokument v počítači, či vytištěný na papíře. V našich článcích jsme také rozebírali různé formy internetových CV. Představili jsme si stránky Linked.in, jejich výhody a nevýhody. Dnes půjdeme ještě o krok dále.

Zamyslete se, co umíte, co dokážete, co je vaším koníčkem. Kreativitě nesmí nic stát v cestě. Vaše CV může vypadat jakkoliv. Donuťte zaměstnavatele, aby si všiml vaší výjimečnosti.Namalujte obrázek, udělejte powerpointovou prezentaci, natočte video, nahrajte písničku, udělejte cokoliv.

Přinášíme vám několik příkladů, ze kterých můžete načerpat inspiraci a poté se s chutí pustit do díla. Pod obrázky naleznete také několik nápaditých videí.


leporelo

Leporelo z úzkého pruhu papíru je originální (Sammuel J. Mallett).

Komix

Pěkným nápadem může být vytvoření vašeho komixového příběhu( F.J. Garcia). Pokuste se zachytit nejdůležitější události vašeho profesního života.


plakát

Také vlastní CV plakát není k zahození... (F. Mugnai)


koláž

Zde autorka pro životopis použila květinovou koláž (Emily Davies).


CV5

Velmi zajímavým nápadem je znázornit vlastní profesní život v podobě profilu postavy počítačové hry(Sean McNally).


V tomto videu uvidíte dobře znázorněné zkušenosti majitelky CV.

Muž v tomto videoživotopise si pro personalisty připravil medailon o vlastní osobě.

Na závěr trochu legrace. Tento muž vsadil na neotřelost a originalitu a znázornil se pomocí animovaného panáčka. Nejzajímavější na videu je, že autor sám zpívá o svých pracovních zkušenostech. Jeho CV je tedy de facto hudebním klipem.

Kategorie: Přijímací řízení

Štítky: , , , , ,

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Comments are closed.


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2017 KARIERA.CZ s.r.o.