JAK UŠETŘIT I Z MENŠÍ VÝPLATY – 5 ZÁKLADNÍCH TIPŮ

Vydáno 25.leden 2018 v 10:50, redakce

Nabízíme několik osvědčených tipů, jak získat měsíčně pár stovek či tisícikorun navíc. Vezměte to „z gruntu“ – zrevidujte všechny náklady, konsolidujte půjčky, pište si výdaje, nechoďte nakupovat hladoví (tohle funguje opravdu báječně), odkládejte drobné atd.

SEPIŠTE SI NÁKLADY

Sepište si seznam nákladů. Projděte položku po položce a určitě objevíte, kde pár korun utíká.

ÚČTY ZA TELEFON A INTERNET

Ušetřit se dá na účtech za telefon i internet. Podívejte se, kolik měsíčně provoláte a projděte nabídky operátorů. Nezapomeňte, že když si operátorovi zavoláte o lepší nabídku, můžete se dostat ještě mnohem níž.

Zauvažujte i nad variantou mít internet jen v mobilu. Pokud nejste stahovači filmů a jste si jistí, že Vám stačí čtení článků a psaní emailů, směle do toho. Ujistěte se, že Váš telefon má funkci WI-FI HOTSPOT – pak můžete využít mobilní telefon pro připojení i dalších zařízení k internetu (notebook, tablet).

BANKOVNÍ ÚČET

Dnes již existuje více bank, které poskytují vedení bankovního účtu zcela zdarma (včetně výběrů z bankomatu). Změna banky není nijak složitá (naopak) a můžete ušetřit i dvě tři stovky.

ENERGIE

Nemusíte hned měnit dodavatele energií. Zkuste svoji roční spotřebu elektřiny zkontrolovat v některé z kalkulaček – možná se budete divit, že i od stávajícího dodavatele můžete mít jiný tarif, který Vám ušetří tisíce ročně.

Než byste se uvázali novému dodavateli, dobře si prostudujte smlouvu!

Ušetřit se dá i na vodě – myslete na to a nesprchujte se půl hodiny, to už je výhodnější vana 🙂

Zahradu zalévat dešťovkou taky výrazně prospěje.

Topení – tady se ušetřit opravdu hodně, zejména u majitelů rodinných domů. Můžete lehce dosáhnout na dotace na nový kotel, topit pak kvalitním palivem a ve finále hodně ušetřit.

CESTOVNÉ

Jestli dáváte za dojíždění do práce hodně peněz, zamyslete se, jestli neexistuje někdo ve Vašem okolí, kdo jezdí stejnou trasu. Podělit se o náklady na benzín také dost pomůže.

KONSOLIDACE PŮJČEK

Pokud máte víc půjček, zkuste se informovat u dobrého finančního poradce, co by se dalo udělat. Splácet jeden úvěr může být výrazně levnější. Můžete se dostat na mnohem nižší úrokovou sazbu než před několika let a navíc nebudete platit fixní poplatky, které obvykle kromě samotné splátky, každý úvěr doprovázejí.

Když si každý výdaj vynásobíte 12, uvidíte, že Vám takto utíkají ročně tisícovky, které můžete buď ušetřit nebo využít lépe.

Další tipy najdete v pokračování zde.

Kategorie: Pro studenty a absolventy, Pro zaměstnance

Štítky:

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.