JAK UŠETŘIT I Z MENŠÍ VÝPLATY – 8 TIPŮ

Vydáno 30.leden 2018 v 11:11, redakce

Už jsme rozebrali možnosti úspor na konsolidaci půjček, na bankovním účtu, za telefon a internet,  energie a cestovné – najdete zde. Nyní se podíváme na další varianty, na co se soustředit.

BENEFITY V PRÁCI

Ve větších firmách bývá obvykle pro zaměstnance spousta benefitů. Zeptejte se na personálním, co všechno můžete využít. Klasika je stavební spoření, posilovna, jazykový kurz. Může se něco hodit…

NENAKUPUJTE IMPULZIVNĚ

Než stisknete tlačítko „objednat“ nebo vytáhnete kreditku, zamyslete se, jestli věc opravdu potřebujete. Nechejte si na rozhodnutí alespoň týden. A ještě jedna věc – nevyužívejte hypermarkety a nákupní centra jako místo na výlet. Fakt se to nevyplatí!

UDĚLEJTE NĚCO PRO SVÉ ZDRAVÍ I RODINNÝ ROZPOČET

Když se vzdáte alkoholu a cigaret, nejen, že se vyhnete zvýšenému riziku všech možných chorob, ale ještě hodně ušetříte. Tady je úspora obvykle v tisícovkách měsíčně!

Totéž platí pro balenou vodu. Celkem zbytečná investice, pokud máte kvalitní kohoutkovou. S balením v plastu je obecně dost problém, nejen velká zátěž pro životní prostředí, ale z plastu se zejména při špatném skladování uvolňují mikročástice, takže svému zdraví asi nijak dvakrát neprospějete.

ÚSPORNÉ SPOTŘEBIČE

Divili byste se, jaký rozdíl ve spotřebě energie udělá sušička energetické třídy B ve srovnání s Áčkem +. Kdybychom počítali, že spotřebič vydrží pouhých pět let, stejně se rozdíl v pořizovací ceně obvykle do 2-3 let vrátí. Dobře propočítejte podle vlastní spotřeby (jak často spotřebiče používáte).

INTERNETOVÉ BAZARY

Soustu věcí můžete koupit v kvalitě jako kdyby byly nové a přitom za zlomek původní ceny. Využijte bazary a nepotřebné věci stejným způsobem pošlete do světa. Třeba ještě udělají velkou radost a Vám přistane na účet pár korun.

SLEVOVÉ KARTY

Některé se i opravdu vyplatí. Sice je otravné mít v peněžence milion věrnostních karet, ale namátkou např. Tesco a DM drogerie opravdu poskytují něco zpět.

SROVNÁVAČE CEN

Než něco nakoupíte na internetu, podívejte se po cenách na různých webech nebo použijte některý srovnávač cen. Budete překvapeni rozdílem cen nebo alespoň využijete dopravu zdarma. Než koupíte cestovní pojištění nebo pojištění domácnosti, nové pneumatiky, prostě cokoliv, ověřte si cenu.

ODKLÁDEJTE DROBNÉ

Budete opravdu překvapeni, kolik lze našetřit odkládáním drobných mincí. Někdo spoří padesátikoruny, někdo dvacky, někdo každý den vyprázdní peněžence přihrádku na mince. Za několik měsíců máte naspořeny tisícovky a ani si toho nevšimnete, je to bezbolestné 🙂

Kategorie: Pro studenty a absolventy, Pro zaměstnance

Štítky:

Pokud se Vám článek líbil, začněte odebírat RSS kanál poradny Kariéry.

Přidejte komentář

   (pro gravatary, nebude zveřejněn)


Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2018 KARIERA.CZ s.r.o.