Zkrácený úvazek a práce přesčas

13.03.2019 | Pracovní právo, Pro zaměstnance | zákon, zákoník práce, zaměstnanec , 2 komentáře

Kdy je nárok na příplatek za práci přesčas? A může zaměstnavatel u kratších úvazků přesčasy vyžadovat? U zkrácených úvazků je situace jiná než u plných úvazků. Přesčasy nařídit nelze a příplatky nejsou automatické. Více se dočtete v našem článku. celý článek

Co dělat, když zaměstnavatel nechce vydat zápočtový list

15.11.2018 | Pracovní právo, Pro zaměstnance | právo, zákon, zaměstnanec

Má zaměstnavatel právo oddalovat či nějak podmiňovat vydání zápočtového listu? Nemá! Zákon hovoří jasně. Podívejme se na § 313, který tuto problematiku upravuje. celý článek

První tři dny nemoci budou opět placené

27.09.2018 | Pracovní právo, Pro zaměstnance | právo, zákon, zaměstnanec

Od 1.7.2019 se znovu zavádí proplácení náhrad za první tři dny nemoci. Proplácet je bude zaměstnavatel. Výměnou za to budou firmy odvádět nižší částky na sociální pojištění (ale jen o pouhých 0,2 procentního bodu). Dále se bude rušit možnost ohlašovat nemoc tři dny zpětně.  celý článek

Nejčastější prohřešky zaměstnavatelů proti zákoníku práce

23.08.2018 | Pracovní právo, Pro zaměstnance | pracovní doba, zákon, zákoník práce ...

Už se Vám někdy stalo, že ve firmě není práce a šéf Vám nařídí čerpat dovolenou? Máte pravidelně přesčasy? Šéf Vám nezaplatil slíbené peníze? Přinášíme přehled nejčastějších případů porušování zákoníku práce. celý článek

Nemocenské a náhrada mzdy

7.08.2018 | Pracovní právo, Pro zaměstnance | nemocenská, zákon, zaměstnanci

Jak se říká "Nemoci nechodí po horách, ale po lidech". Většinu nemocí je lepší vyležet a být v klidu, proto se podívejme, na jaké dávky zaměstnancům vzniká nárok. celý článek

Odcházím do důchodu – mám nárok na odstupné?

11.07.2018 | Pracovní právo, Pro zaměstnance | právo, výpověď, zákon ...

Odchod do důchodu bohužel není důvodem pro zaměstnavatele, aby vyplácel odstupné. Může se to zdát nefér, vždyť řada zaměstnanců pracuje pro jednu firmu i desítky let. Bohužel však podle zákoníku práce není dosažení důchodového věku výpovědním důvodem a nevzniká tak nárok na výplatu odstupného. celý článek

« Předchozí  1 2 3 4 5 6 7 8   Další »

Práce | Brigády | Moje.kariéra | Poradna | O nás | Kontakt | Zaměstnavatelé

Obchodní podmínky | Ochrana osobních údajů

©2019 KARIERA.CZ s.r.o.